Zábavný Park Mirakulum koronaviru navzdory

Místo Velikonoc polovina května – brány Parku Mirakulum se letos kvůli covid-19 a s ním spojenými vládními opatřeními otevřely s měsíčním zpožděním. Koronaviru navzdory ale sezona probíhá nad očekávání, a protože meteorologové předpovídají teplé září i krásné babí léto, bude doufejme ještě dlouho pokračovat.

S novinkami zpravidla přicházíme na jaře, když park otevíráme po zimní přestávce, ale vzhledem k letošní mimořádné situaci chceme našim návštěvníkům a příznivcům nadělit malý dárek i teď,“ říká Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum, a zve na ukázku unikátní výstavy soch z Galerie ocelových figurín, které jsou vyrobené ze železného šrotu, jenž by jinak skončil v odpadu. „Obří auto, dinosaurus nebo motorka ve skutečné velikosti a další jsou poskládané z velkých ocelových plátů i z malinkých šroubečků a jsou skutečně nádherné,“ popisuje Jiří Antoš.

Sochy najdete v budově dílniček poblíž lanového centra, která letos dostala nový industriální vzhled a rozšířila svou nabídku. Děti si zde mohou vyzkoušet například interaktivní lezeckou stěnu, malování na obličej nebo si ozdobit tričko či polštářek. „Dílničky otevíráme dle provozní doby parku a počasí a nemusíte se bát, že vaše děti výrobu nezvládnou a odejdou s nezdarem. Vždy zde najdou zručné slečny a dámy, které jim pomohou,“ říká Jiří Antoš a připomíná ještě jednu letošní novinku: „V gastrozoně u Hotovek jsme na začátku září, kdy park slavil osmé narozeniny, otevřeli hrací dům pro nejmenší. Děti si zde mohou vyzkoušet nejrůznější profese. Je tu škola, doktor, dílna, byt, obchod nebo policejní stanice s vězením.“

U nás jste v bezpečí

Aktuální opatření proti šíření nemoci covid-19 se parku sice nedotýkají, jsme totiž o outdoorový provoz a většina aktivit se odehrává pod širým nebem,“ uvádí Jiří Antoš. Přesto park myslí na bezpečí a komfort svých návštěvníků. „Vstupenky si lze koupit předem on-line, aby se lidé zbytečně netísnili před vstupem do parku. Denně probíhá dezinfekce všech prostor, které slouží návštěvníkům, se zvláštním důrazem na sociální zařízení. K tomuto účelu používáme dezinfekční prostředky s virucidním účinkem, sociální zařízení navíc každou noc dezinfikujeme ozónem. Návštěvníkům je všude k dispozici dezinfekce, ochrana úst a nosu, dezinfekci rukou a ochranné rukavice lze zakoupit i na místě v naší prodejně suvenýrů,“ vypočítává některá z opatření Jiří Antoš.

A dobrá zpráva na konec – Mirakulum bude letos v provozu až do 1. listopadu. V září je park otevřený denně od 10 do 18 hodin, v říjnu to pak bude o víkendech, svátcích, a hlavně po celé podzimní prázdniny –28. října až 1. listopadu.

Více na www.mirakulum.cz, na www.facebook.com/ParkMirakulum nebo na https://www.instagram.com/park_mirakulum/

Fota: Archiv Mirakulum

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...