Zahájena přehlídka AUTOSHOW PRAHA 2019

(Praha) Včera 12. dubna 2019 odstartovala v PVA EXPO PRAHA v Letňanech AUTOSHOW PRAHA, největší česká automobilová přehlídka. Veřejnost spatří přes deset českých výstavních premiér včetně Škoda Kamiq a Scala, celkem jde o aktuální modely 32 zastoupených světových automobilových značek. Atraktivní podívanou doplní doprovodný program zaměřený na bezpečnost silničního provozu včetně ukázkových jízd nejnovějšími vozy, tunning, přehlídku autodoplňků a adrenalinová vystoupení kaskadérů. Akce probíhá od 12. do 14. dubna 2019, poprvé v moderních výstavních prostorách PVA EXPO PRAHA.

 Aktuální ročník autosalonu AUTOSHOW PRAHA odráží současnou situaci na automobilovém trhu reflektující poptávku motoristů. „Pokles zájmu o naftové motory patrně zpomalí, očekáváme spíše ustálení zájmu o vznětové motory. Z našich statik je patrný rostoucí zájem o menší vozidla kategorie SUV a dále kombi. V uplynulém období rostl zájem o vozidla s hybridním pohonem, zatímco podíl elektromobilů je stále velmi nízký. Rychlejší nástup alternativních pohonů přijde až po roce 2021, “ predikoval na tiskové konferenci k AUTOSHOW PRAHA Josef Pokorný se Svazu dovozců automobilů (SDA). Podíl nově registrovaných benzínových aut se podle SDA pohybuje okolo 70 %, pokles na 28 % zaznamenaly vozy s naftovým pohonem.

Roste zájem motoristů také o další alternativní pohony, což potvrzuje expozice značky Toyota, která na AUTOSHOW PRAHA představuje své nejprodávanější modely na nové platformě a s novými hybridními motory. Dlouhodobým trendem jsou také moderní asistenční semiautonomní systémy pro zvýšení bezpečnosti jízdy. „Zvyšování prvků aktivní a pasivní bezpečnosti v posledních letech výrazně snižovalo dopravní nehodovost, nicméně tento trend se v roce 2018 zastavil. Z vyšetřování vyplývá, že za nehodami s nejtragičtějšími důsledky stojí chování řidičů, jako nepozornost, nepoužívání bezpečnostních pásů a další faktory,“ upozornil na akci AUTOSHOW PRAHA Jan Straka z Ředitelství služby dopravní policie.

Na jediném celostátním autosalónu v Česku se letos představí celkem 32 automobilových značek.  „Na AUTOSHOW představíme veřejnosti řadu automobilových novinek, které se teprve v nejbližších měsících budou dostávat do autosalonů a k jejich novým majitelům. Letos registrujeme opravdu nebývalý zájem zástupců automobilových značek o účast na naší akci. Motivuje je k tomu nejen nové, výhodnější místo konání veletrhu v PVA EXPO PRAHA, ale také fakt, že zde budou moci svým potenciálním zákazníkům ukázat mnoho novinek,“ doplňuje Vanda Petrov, ředitelka veletrhu.

AUTOSHOW zmapuje, co vyjede poprvé na české silnice

Tradičně zastoupenou značkou je ŠKODA, která návštěvníkům na letošní AUTOSHOW představuje zblízka hned dvě novinky KAMIQ a SCALA. Nejmenší crossover této nejprodávanější české značky vozidel zamířil do Letňan z celosvětové premiéry z ženevského veletrhu, a je tak největší novinkou pražské přehlídky. Poprvé AUTOSHOW PRAHA hostí britskou značku Lotus s jeho sportovními vozy. Veřejnost zde spatří aktuální modely automobilek, které na českém trhu zastupují přední prodejci. Nejnovější vozy uvidí návštěvníci akce nejen na výstavní ploše, ale mohou se jimi také projet a otestovat je na zkušební jízdě v běžném silničním provozu s trasou mimo areál výstaviště. Pro zkušební jízdy jsou k dispozici vozy značek, Peugeot, Renault, Toyota a Lexus. Dále se můžete nechat svézt v modelech vozů Tesla.

Foto: Petr Brodecký

Termín a místo konání: 12. – 14. 4. 2019 v PVA EXPO PRAHA

Otevírací doba: pátek, sobota: 10.00 – 19.00 hod., neděle: 10.00 – 17.00 hod.

Vstupenky: plné vstupné v době konání veletrhu: 200 Kč, zlevněné vstupné 150 Kč http://autoshowpraha.cz/sleva/, vstupenky lze zakoupit zde.

Parkování: pro návštěvníky až 2500 míst v bezprostřední blízkosti areálu. Je možné využít i záchytná parkoviště P+R v návaznosti na Pražskou integrovanou dopravu.

Více informací: http://autoshowpraha.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...