Divadlo Spejbla a Hurvínka připravuje divácký Klub Hurvajz

(Praha) Divadlo Spejbla a Hurvínka připravilo na jarní měsíce pro své diváky nejen oblíbená tradiční představení, ale také sobotní program pro seniory nebo speciální představení pro neslyšící a nevidomé. Vedle toho se chystá již osmý ročník kurzu loutkového divadla pro děti, dále zážitkové workshopy pro školy a školky a v neposlední řadě představí zbrusu nový divácký Klub Hurvajz. 

V měsíci dubnu nabídne Divadlo Spejbla a Hurvínka v rámci svého programu reprízy tří oblíbených her pro děti. Konkrétně půjde o tituly – Jak s Máničkou šili všichni čerti, Hurvínkovo přání a Pohádky pro Hurvínka. Pro dospělé budou v dubnu na programu představení Spejbl versus Drákula a Spejbl a město hříchů. Ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka divadlo uvede již podeváté speciální představení pro neslyšící a nevidomé diváky. „Jsme velmi vděční, že můžeme společně již šest let připravovat představení pro neslyšící a nevidomé děti. Letos uvedeme již deváté představení. Za to patří Nadačnímu fondu pomoci Karla Janečka velký dík,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka. 

Za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka připravuje Divadlo Spejbla a Hurvínka také představení pro seniory. Jedná se vždy o hru z repertoáru pro dospělé, která se uvádí v odpoledních hodinách. V tuto chvíli má divadlo naplánované dubnové představení a již nyní připravujeme podzimní termíny. „Další představení pro seniory plánujeme za neocenitelné podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka na podzim tohoto roku. Prosíme tedy naše diváky, aby sledovali program divadla na našich internetových stránkách,“ říká Denisa Kirschnerová.

 Kromě divadelních představení však Divadlo Spejbla a Hurvínka nabídne v následujících měsících také bohatý výběr doprovodných akcí. Mezi nimi bude již osmý ročník kurzu loutkového divadla pro děti. Ten si vytyčuje za cíl podrobněji seznámit děti s principy loutkového divadla, a to především z pohledu tvůrce. Pozornost dětí je zaměřována na loutku, coby svébytný, plnohodnotný prostředek komunikace s divákem. „Vzhledem k tradici našeho divadla klademe důraz především na marionetu. Dětem by měl tento kurz zprostředkovat setkání s různými uměleckými složkami, které jsou součástí procesu vytváření loutkového představení,“ říká ke kurzu loutkového divadla pro děti ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová. Roční kurz vyvrcholí premiérou představení, které připraví děti pro své rodiče. 

Úplnou novinkou z dílny Divadla Spejbla a Hurvínka bude divácký Klub Hurvajz. Jde o další projekt, kterým chceme naše příznivce potěšit v roce výročí 100. narozenin pana Spejbla a také 90. narozenin Máničky a Žeryka. „Koncept klubu je téměř hotov a naši diváci budou mít možnost přispět svými náměty a připomínkami k jeho finální podobě. Podrobnější Informace naleznete již brzy na našich internetových stránkách,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka.

Divadlo připravuje také pokračování zážitkových workshopů pro školy vedených v duchu dramatické výchovy. Workshopy navazují na vybraná představení, trvají zhruba hodinu a jsou určené jak pro děti ze základních, tak mateřských škol. Vedou je pedagogicky vzdělaní lektoři. „V rámci workshopu dostávají děti možnost dotknout se příběhu shlédnutého v rámci našeho představení z jiné perspektivy. Mohou nabídnout třeba i vlastní řešení zápletky,“ říká k workshopům Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová, ředitelka divadla. „První jarní workshopy se setkaly s výbornou odezvou, proto  připravujeme další na podzimní měsíce nové divadelní sezóny. Také vyzýváme zájemce o dlouhodobou lektorskou spolupráci, aby neváhali a ozvali se nám“ doplňuje Denisa Kirschnerová.

You may also like...