Zahájeny nominace osobností s handicapem na Cenu Olgy Havlové

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) letos již po osmadvacáté udělí Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhá druhým a je inspirací pro ostatní. Nominace kandidátů pro letošní ročník lze zasílat do 10. dubna prostřednictvím online formuláře na www.cenaolgyhavlove.cz.   

Kandidáta na udělení Ceny Olgy Havlové může navrhnout jednotlivec či organizace. O tom, kdo se stane laureátem a získá bronzovou plastiku Olbrama Zoubka „Povzbuzení“, rozhoduje porota pověřená správní radou nadace. Od roku 2017 uděluje VDV v rámci Ceny Olgy Havlové také Cenu veřejnosti, o jejímž držiteli lze hlasovat online. I letošní ročník veřejnosti nabídne po uzavření nominací kandidátů tuto možnost. Stejně jako laureát Ceny Olgy Havlové bude držitel Ceny veřejnosti představen na slavnostním předání v květnu, tentokrát v kulturním centru Vzlet. 

„Každý rok se těšíme na nominace kandidátů na Cenu Olgy Havlové. Díky nim se můžeme seznámit s životními osudy dalších výjimečných lidí konajících dobro i bez ohledu na překážky, které sami ve svém životě musejí překonávat. Svou práci velmi často konají neokázale a díky Ceně Olgy Havlové můžeme jejich příběhy představit veřejnosti a vyjádřit naše poděkování,“ uvádí Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Cenu Olgy Havlové poprvé vyhlásila paní Olga v roce 1995 s cílem ocenit lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří i přes svůj handicap dokážou velké věci, a jsou tak inspirací k překonávání překážek pro ostatní. Olga Havlová se zúčastnila pouze prvního ročníku a po jejím odchodu se tak Cena stala i vzpomínkou na osobnost, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů.

Loňským laureátem se stal Marek Navrátil, kterému VDV cenu udělil za svou rozsáhlou činnost v oblasti dobrovolnictví a za koordinaci tříkrálové sbírky. Cenu veřejnosti převzala Zuzana Nemčíková, která působí jako psycholožka v organizaci Revenium.

Záštitu nad letošním slavnostním udílením Ceny Olgy Havlové převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Hlavním mediálním partnerem je Radiožurnál. Dalšími partnery jsou: Copy General, Minet Elektro, spol. s. r. o., Volvo Car CZ a Auto Průhonice, Deník N a Radio 1.

Nominační formulář najdete zde. Další informace o Ceně Olgy Havlové a jejích laureátech naleznete zde.

You may also like...