Den v Louvru s prémiovým vozem DS 7 Crossback Louvre

DS Automobiles je prémiová značka, kterou automobilový fanoušek vnímá od roku 2009, kdy se označení DS objevilo jako luxusní divize automobilky Citroën, od níž se o šest let později úplně osamostatnila a začala vyrábět vlastní modely. Před nedávnem představila i v České republice automobil DS 7 Crossback Louvre, jenž je nejluxusnější verzí této modelové řady nabízející eleganci nemající ve svém segmentu konkurenci.  

Louvre, nejnavštěvovanější muzeum světa

Již osm století je bývalá královská rezidence Palác Louvre součástí francouzské historie a od roku 1793 je v něm umístěno muzeum představující sbírky patřící k nejlepším na světě a zahrnující více než 35 000 děl devíti tisíciletí a pěti kontinentů. Jeho symbolem je od roku 1989 pyramida, jejímž autorem je leoh Ming Pei. Společnost DS Automobiles je partnerem muzea od svého vzniku v roce 2014 a od roku 2020 se jméno Louvre stalo vznešeným exkluzivním podpisem řady DS Automobiles s limitovanou edicí DS 7 Crossback Louvre.   

Krása na první pohled

DS 7 Crossback Louvre má znaky „Louvre“ decentně umístěné na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích. Přední maska DS Wings a okenní lišty mají leskle černé zdobení, stejně jako střešní nosič a lišty zadních světel. Pozornost upoutá i laserem gravírovaný motiv pyramidy na černých krytech zpětných zrcátek. Další špetku elegance dodává vozu exkluzivní design dvacetipalcových kol Alexandria. V interiéru se pak motiv pyramidy objevuje ve formě 3D tisku na výdechu ventilace, palubní desce či jako reliéf vytlačený v kůži Nappa na víku středové odkládací přihrádky.

Exkluzivní umělecký zážitek

Umění s vozem DS 7 Crossback Louvre cestuje prostřednictvím jedinečné aplikace na středovém displeji s vysokým rozlišením o uhlopříčce 10,3 palců, na němž jsou legendární umělecká díla zobrazena. Díla se rovněž stávají zdrojem inspirace při poslechu zhruba čtyřminutových podcastů odhalujících všechna jejich tajemství (ve francouzštině, angličtině, němčině, španělštině a italštině). Týmy muzea Louvre a DS Automobiles vybraly 182 uměleckých děl, které můžete vyhledat pomocí vyhledávače. Mezi ně patří například socha Níké Samothrácká, portrét Mony Lisy od Leonarda da Vinciho, Veroneseho Svatba v Káni galilejské, Napoleonova korunovace od Jacquese-Louise Davida, Vor Medúzy od Théodora Géricaulta, Svoboda vede lid na barikády od Eugèna Delacroixe a egyptská socha Sedícího písaře.

Špičková technologie: plug-in hybridní motory

Aby umění mohlo cestovat, je DS 7 Crossback Louvre k dispozici se dvěma plug-in hybridními motory o výkonu 300 koní s pohonem všech čtyř kol a 225 koní s pohonem předních kol. Ve 100% elektrickém režimu a režimu s nulovými emisemi je dojezd podle normy WLTP až 58 kilometrů. Verze s výkonem 300 koní zrychlí na 100 km/h za 5,9 vteřin a 1000 metrů s pevným startem překoná za 25,9 vteřin. K dispozici je také benzinový motor PureTech 180 a 225, stejně jako stoosmdesátikoňový diesel. Výkonné motory doplňuje skvělá výbava kombinující řadu vyspělých technologických prvků s dokonalou elegancí.

Roční volný vstup do Louvre i parkování v Praze zdarma

DS 7 Crossback Louvre je k dispozici ve čtyřech odstínech: modré Encre, Cristal Pearl, černé Perla Nera a šedé Platinium. Spolu s automobilem získáte kartu Amis du Louvre opravňující majitele a jeho doprovod po dobu jednoho roku k neomezeným vstupům do pařížského Louvru, stejně jako do pobočky v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Cena tohoto vyjímečného automobilu se pohybuje v závislosti na motorizaci mezi 1 340 000 Kč a 1 720 000 Kč. V České republice mu je přidělována registrační značka EL, jeho řidič tak může těžit z aktuálních výhod, mezi něž patří parkování v Praze zdarma.

V průběhu letošního roku přijde na český trh i mladší sourozenec, jímž bude DS 3 Crossback Louvre.

Bohumil Brejžek
Foto: Bohumil Brejžek a DS Automobiles

You may also like...