Zájem o individuální cestování sílí, prodává se víc dálkových letenek

Portál Letuška.cz zaznamenává oproti loňskému dubnu 10procentní nárůst zájmu o letenky. Evropa je již pro cestující samozřejmost, aktuálně lidé ve velkém nakupují letenky do klasických letních destinací a značný zájem je také o dálkové destinace. Zvídaví cestující pak budou potěšeni novými chystanými spoji do Turecka, Itálie, Gruzie a Číny.

Nejčastěji v tomto období lidé navštíví evropské destinace jako jsou Paříž či Londýn. Více cestujících nyní ale míří i do vzdálených destinací. V kurzu je New York, Bangkok, Dubaj, Mallorca a Tokio. „Současný zájem o letenky je o 10 procent vyšší než loni. Lidé cestují po Evropě, je ale vyšší zájem i o vzdálené destinace. Také se už nyní ve velkém prodávají letenky do klasických letovisek. Nejčastěji jde o Split, Heraklion a Burgas. Evidujeme také o 10 procent zvýšený zájem o letenky do přímořských letovisek. Ten se letos rozprostřel do více destinací. Kromě oblíbeného Chorvatska, Španělska a Itálie, je to letos více individuálních nákupů letenek na řecké ostrovy, Maltu či Portugalska,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz. Podle něj vlivem sílící konkurence dopravců na mnohých kratších, ale i delších leteckých trasách dochází k udržení cen letenek. Tedy ani slabší koruna nemá na ceny letenek zásadní negativní vliv.

Na prodej letenek nemá vliv ani šampionát v hokeji. „Zájem o letenky neklesá, letenky se nakupují v předstihu a nezdá se, že by Mistrovství světa v hokeji mělo nějaký vliv na prodej letenek. Všichni se do haly nevejdeme a většina hokejových příznivců bude sledovat v on-line odkudkoliv na světě,“ dodal Trejbal. 

Nové linky do neznáma

Méně obvyklá místa k návštěvě zpřístupní nové letecké linky. Georgian Wings začala létat nyní do Tbilisi v Gruzii. Zajímavá bude pro cestující nová linka do kazašské Astany, kterou bude od 22. května operovat z pražského letiště SCAT Airlines. Smartwings nabídne v následujících týdnech hned několik nových spojení – do hlavního města Řecka Athén, italské Brindisi a do tureckého Izmiru. Hlavní novinkou v letovém řádu Letiště Praha pak bude pravidelná linka do Pekingu a zpět, kterou bude operovat od 24. června síťový dopravce Hainan Airlines. „Letenky na přímý let jsou v prodeji a cena zpáteční letenky začíná pod 15 tisíci korunami, v byznys třídě pod 65 tisíci korunami. Hainan Airlines bude lety obsluhovat letouny Airbus A330 s kapacitou 260 míst v ekonomické a 32 v byznys třídě. Dlouho očekávaná pravidelná linka z Prahy do Pekingu nejen obohatí cestování z Prahy, ale také bude mít vliv na ceny letenek do Asie a dál,“ řekl Josef Trejbal z Letuška.cz.

TOP duben 2024:

  1. Paříž
  2. Brusel
  3. Londýn
  4. Frankfurt nad Mohanem
  5. Mnichov
  6. Vídeň
  7. Curych
  8. Varšava
  9. New York
  10. Malta

Amsterdam, Madrid, Split, Istanbul, Athény, Bangkok, Málaga, Stockholm, Sofia, Lisabon, Kodaň, Dubaj, Mallorca, Bukurešť, Tokio, Heraklion, Burgas, Helsinky, Ósaka, Dillí, Dublin, Mauricius, Tenerife…

You may also like...