Zájem o sdílená auta loni prudce vzrostl

V roce 2022 se nám povedlo meziročně zvýšit zisk o 50 procent,“ uvedl Pavel Louda, majitel největší tuzemské casharingové společnosti CAR4WAY. Přes 1400 sdílených aut v ulicích Prahy a Brna tak ujelo celkem 5 200 000 km, to odpovídá vzdálenosti, jako kdyby 130 krát objela zeměkouli.

Naše rozšíření do Brna se ukázalo jako skvělý tah, protože zde v průběhu roku 2022 vzrostl zájem o carsharing  o 80 procent,“ dodal Pavel Louda a připomněl: „V Praze nám zase nejvíce vzrostl zájem o cesty sdílenými vozy na Letiště Václava Havla a zpět, kde je možné sdílené vozy bezplatně odstavit.“ 

Velkým milníkem historie českého carsharingu je přidání prémiové značky Audi do flotily CAR4WAY. Do konce 1Q 2023 zákazníci najdou v ulicích Prahy 100 vozů Audi A4,Q2 a Q3. Dosud využíváme vozy značek Škoda, Volkswagen a od prosince 2022 i značku Audi, konstatoval Pavel Louda.

Hlavní přínosy carsharingu:

  1. Vozy jsou pro mě připraveny non-stop po celé Praze v docházkové vzdálenosti.
  2. Mohu vůz odstavit nebo vyzvednout i v modrých zónách vyhrazeného parkování.
  3. Pohonné hmoty i pojištění jsou v ceně půjčovného.
  4. Široká nabídka sdílených vozů nahrazuje potřebu druhého vozu do rodiny.
  5. S vyhledáním a odemčením nejbližšího volného vozu mi pomůže přehledná aplikace v mobilu.

Společnost CAR4WAY je největší carsharingová společnost s novými vozy v České republice. Je součástí LOUDA holdingu, ryze české společnosti, která je největším prodejcem vozů ŠKODA a HYUNDAI v ČR a velkým prodejcem vozů dalších 10 značek. 

You may also like...