Zaměstnanci Aera mají novou kolektivní smlouvu a vyšší mzdy

Aero podepsalo kolektivní smlouvu na rok 2023. Na jejím základě zvedá zaměstnancům od 1. dubna mzdy o 5 procent. Kromě toho zvyšuje příplatky za směny a nově přináší finanční odměnu „Podíl na úspěchu“ pro zaměstnance v útvarech výroba, kvalita a přímý nákup za splnění ročního cíle. Kolektivní smlouva je účinná od 1. února 2023 do 31. ledna 2024.

„Děkuji odborové organizaci za náročné, ale férové jednání při domlouvání smlouvy. Jsem rád, že jsme dojednali podmínky, které věřím, jsou pro naše zaměstnance motivující a podpoří naše společné úsilí vrátit Aero na výsluní. Naším cílem je i kontinuálně posilovat výrobu k uspokojení stále rostoucí poptávky,“ řekl k uzavření kolektivní smlouvy Viktor Sotona, prezident a generální ředitel Aero.

Základní organizace odborového svazu KOVO AERO VODOCHODY AEROSPACE a společnost AERO Vodochody AEROSPACE a.s. uzavřely 24. ledna kolektivní smlouvu. V ní se mimo jiné dohodly na navýšení mzdových prostředků o 5 procent od 1. dubna 2023. Zaměstnancům Aero se zvýší i příplatky za druhou, třetí a dvanáctihodinovou směnu.  Nově byla stanovena finanční odměna „Podíl na úspěchu“ pro zaměstnance v útvarech výroba, kvalita a přímý nákup za splnění ročního cíle ve výši 35 000 Kč. Pro útvary výroba a kvalita byl vytvořen speciální fond za účelem ocenění nadstandardního přístupu k práci a příplatek za zaškolování nových zaměstnanců ve výši 6 000 Kč. Dále se například zvyšuje i příspěvek zaměstnavatele na stravu o 25 Kč za odpracovanou směnu. 

Aero je významný zaměstnavatel, který dává práci téměř 1600 lidem. Další stovky pracovních pozic má otevřené jak pro profesionály s know-how, tak pracovníky z široké škály řemesel. Spolupracuje i s řadou středních a vysokých škol, kterým poskytuje praktickou a odbornou podporu a umožňuje i špičkové uplatnění v oblasti výzkumu a vývoje. Výroba v Aero má naplněnou kapacitu nejméně do roku 2025, díky tomu získávají zaměstnanci stabilní práci v atraktivním oboru výroba letadel s možností širokého uplatnění a dalšího vzdělávání.

Foto: Aero

You may also like...