Živá kapela, tanečníci a uprostřed pódia hologram Whitney Houston. To je první holografická show v Čechách

Živá doprovodná kapela, tanečníci a uprostřed pódia hologram Whitney Houston, který během večera změní několikrát vizáž i kostýmy přesně podle toho, jaká píseň bude právě na playlistu. Tak bude vypadat první holografická show, která se zastaví v České republice. Koncert s názvem „Večer s Whitney“ se v rámci světového turné odehraje 26. března v Kongresovém centru Praha. Show, na které zazní všechny zásadní hity zpěvačky včetně Will Always Love You, I Wanna Dance with Somebody, How Will I Know, I Have Nothing, The Greatest Love of All nebo Higher Love umožnila švagrová Patricia Houston, která je hlavní správkyní dědictví po umělkyni. Předprodej je v síti TicketLIVE. První koncerty, které se zatím odehrály ve Velké Británii, mají nadšené reakce diváků i kritiky.

„Když hologram Whitney Houston zahájil jemné a capella intro I Will Always Love You, hlasy publika z jeviště i balkónů kvílely individuálními emocemi s kakofonní radostí. Ve skutečném životě byla kariéra zpěvačky příliš velká na to, aby hrála v divadle pro 2200 diváků. Ale domnívám se, že pokud by v něm zahrála, určitě by si to užila,“ popisuje zážitek z prvního vystoupení hudební kritik britského listu The Telegraph Neil McCormick, který viděl Whitney Houston i na jejím posledním britském turné.

„Bylo to v roce 2010, a zpěvačka byla v příšerném stavu, její hlas zpustošený desítkami let zneužívání drog, její přítomnost na pódiu byla takřka šokující. Tato technologická pocta představila obraz dokonalosti, kterou skutečný umělec nemohl v životě žít,“ píše ve svém článku.

Zpěvačku Whitney Houston zná většina lidí díky mimořádně úspěšnému romantickému thrilleru Osobní strážce, v němž hrála po boku Kevina Costnera. Soundtrack k filmu – Will Always Love You – se stal nejprodávanějším ženským albem v historii, za týden se jej prodalo přes milion kusů. Za svou pěveckou činnost získala pět cen Grammy, dvě ceny Emmy a jedenadvacet Amerických hudebních cen. Od poloviny osmdesátých do konce devadesátých let Houston patřila k nejprodávanějším zpěvačkám. Vydala sedm studiových alb a prodala na 170 milionů desek a singlů.

V roce 2007 ukončila nešťastné manželství se zpěvákem Bobby Brownem. Její kariéru ale ničilo časté užívání alkoholu a drog. Houston prošla několika odvykacími kúrami, naposledy v roce 2011. Závislost se jí ale nakonec stala osudnou. V předvečer udílení cen Grammy, 11. února 2012, její bezvládné tělo našel v hotelovém apartmá v Los Angeles osobní strážce. Whitney Houston zemřela nešťastnou náhodou utonutím, nicméně k její smrti přispěla srdeční choroba a užívání kokainu. Bylo ji pouhých 48 let. Whitney Houston ovlivnila celou generaci mladších zpěvaček od Christiny Aguilery až po Mariah Carey.

Osm let po své smrti zazpívá Whitney Hostoun v Kongresovém centru Praha svoje největší hity. Přesněji její světelný obraz, označovaný jako hologram. Spolu s hologramem na koncertě vystoupí skuteční tanečníci, vokalisté i původní muzikanti zpěvačky, včetně jejího bratra Garyho Houstona. „Whitney tady už není, ale její hudba s námi bude žít navždy,“ uvedla švagrová Whitney Patricie Houston.

PLAYLIST:

ACT 1

HIGHER LOVE
SAVING ALL MY LOVE
ALL THE MAN I NEED
I HAVE NOTHING

ACT 2

I WANNA DANCE WITH SOMEBODY
IT’S NOT RIGHT BUT IT’S OKAY
I BELIEVE IN YOU AND ME
RUN TO YOU
STEP BY STEP
HOW WILL I KNOW
MY LOVE IS YOUR LOVE

ACT 3

THE GREATEST LOVE OF ALL
I WILL ALWAYS LOVE YOU

PŘÍDAVEK

QUEEN OF THE NIGHT (intro)
I’M EVERY WOMAN

TicketLIVE CZ: https://1url.cz/@WhitneyHoustonCZ
TicketLIVE EUR :   https://1url.cz/@WhitneyHoustonEU
Event : https://1url.cz/@WHoustonLIVE
Instagram : https://1url.cz/@WhitneyINSTA

You may also like...