Žluté lázně čeká pořádně nabitá sezóna

(Praha) Areál Žluté lázně v Praze 4–Podolí čeká pořádně nabitá sezóna. Sportovní a relaxační komplex na břehu Vltavy nabídne letos návštěvníkům aktivity na mnoho způsobů. Žluté lázně startují talentovou show Hvězdy hledají hvězdy, pokračování se dočká oblíbené velké letní kino, chybět nebude ani adrenalinový vodní sport eFoil a nadšení sportovci využijí nové crossfitové hřiště s výhledem na řeku. V rámci koncertů vystoupí ve Žlutých lázních Paul Kalkbrenner, Monkey Business, Walda Gang a další.

Žluté lázně se letos postarají o to, že nikdo v Praze nebude chtít sedět doma. Výčet hudebních vystoupení je snad největší za celých čtrnáct let jejich  novodobého provozu. Spojení s řekou je pro nás přirozené, stejně jako přinášení nových výzev pro milovníky sportů a adrenalinu. Samozřejmostí je dobré jídlo a pití a příjemný relax na plážích na břehu Vltavy. Přichystali jsme spoustu novinek a dál budeme pokračovat v osvědčených projektech, jako je velké letní kino nebo Stand Up Comedy Na Stojáka,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, provozovatele areálu Žluté lázně.
Foto z tiskové konference: Petr Brodecký

Živé koncerty a hudební produkce ve Žlutých lázních.
Ve středu 22. srpna promění areál lázní v roztančenou letní party německá legenda Paul Kalkbrenner. Fanoušci pravého berlínského techna čeká vystoupení kultovního DJe, jenž patří k největším hvězdám současné taneční techno scény, zahraje ve Žlutých lázních v rámci turné ke své osmé desce Parts Of Life, která vyšla deset let po průlomovém a platinovém albu Berlin Calling.

Návštěvníky Žlutých lázních čeká 23. května také tradiční koncert kapely Monkey Business a 13. června vzpomínkový koncert Vláďa Šafránek Tribute, na kterém fanoušci uslyší jeho písničky. Pod záštitou skupin Harlej a Walda Gang přijdou na Vláďu Šafránka zavzpomínat i Alkehol, Komunál, Rybičky 48 a mnoho dalších muzikantů. Výtěžek akce věnují hudebníci Centru pro plicní hypertenzi Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Hned sedmkrát během léta přijedou v rámci Stand Up Comedy Na Stojáka do Žlutých lázní Lukáš Pavlásek, Daniel Čech, Karel Hynek a další protagonisté tohoto pořadu. V sobotu 1. června startuje ve Žlutých lázních oblíbené letní kino. Filmoví fanoušci mohou přijít na snímky různých žánrů vždy každé úterý a sobotu. Ve spolupráci s kytary.cz je také možné si v areálu zapůjčit zdarma hudební nástroje a zpestřit si tak večer u řeky. K dispozici jsou elektronické bicí a klavír, kytara a ukulele.

Adrenalin na vodě – surf eFoil se představí poprvé ve střední Evropě.
Areál Žluté lázně nabídne letos milovníkům vodních sportů novou atrakci. Jako první půjčovna ve střední Evropě představí nový vodní surf eFoil. Jde vlastně o prkno s elektropohonem, bezdrátovým ovládáním a křídlem, jehož pomocí jezdec doslova létá nad hladinou. „Efoil je prkno s elektrickým pohonem, na kterém se díky hydrodynamice vznesete nad vodní hladinu a vyzkoušíte tak opravdu mimořádný pocit, který spojuje surfování a létání. Navíc se to naučíte během několika minut. To prostě musíte vyzkoušet,“ popisuje zážitek, který spojuje surfing a létání Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní.

Novinka pro sportovce pod širým nebem – crossfitové hřiště Yellow Gym.
Milovníky cvičení pod širým nebem potěší nově vytvořené crossfitové hřiště, které vzniklo v prostoru původních pétanqueových drah. Hřiště je určené všem, kteří se chtějí protáhnout, cvičit s vlastní váhou těla nebo za pomoci činek či vzpírat. Hřiště s výhledem na řeku je vybavené tréninkovou konstrukcí vysokou 4,5 metru, Kettlbelly a jednoručními činkami do 40 kilogramů, vzpěračskými osami, Trap Barrem, Box Jumpem, gymnastickými kruhy a dalším zařízením. Každý se může přihlásit také do skupinových lekcí, nebo si objednat soukromé tréninky pod vedením profesionálních trenérů.

Žluté lázně otvírají dveře komunitním aktivitám.
Areál na břehu Vltavy se chce nově zaměřit na komunitní a startupové projekty pro všechny generace. Nabízí proto své prostory pro aktivity různých komunitní projektů, začínajících i zavedených spolků, klubů, spolků či sdružení zdarma. „Chceme maximálně podpořit veřejný a spolkový život v Praze a nabídnout náš areál všem zájemcům. V našem sportovním, relaxačním i gastronomickém zázemí se budou moci setkávat a provozovat veškeré zájmové aktivity. Uvítáme tu například mladé nadšence do cvičení a pohybu, sběratele známek i členy nejrůznějších kroužků a sdružení, umožníme konání kuchařských workshopů, výstavy mladých umělců, poskytneme prostory k akcím pro děti seniory stejně jako pro začínající sportovce, umělce nebo hudebníky. Naším cílem je, aby se Žluté lázně staly jejich domovskou scénou a na břehu Vltavy to jaksepatří žilo,“ upřesňuje Jennifer Nehézová, koordinátorka projektu.

Děti čeká řada akcí i příměstské tábory Sluníčka se školkou.
Nejmenší návštěvníci areálu se mohou těšit na oslavu Dne dětí v sobotu 1. června. Akce pro nejmenší začne v 10 hodin a tématem tentokrát bude Alenka a kouzelná Žlutozem. Děti čeká zábava, soutěže, kouzelná soutěžní stezka i show na pódiu až do 18 hodin.

Areál Žluté lázně otevře také v letošní sezóně příměstské dětské tábory Sluníčka se školkou, které nabídnou po celé prázdniny v devíti turnusech vyžití pro děti v době, kdy jsou jejich rodiče v práci. Od 1. července do 30. srpna se mohou již teď hlásit zájemci do devíti turnusů. Tábory přijímají děti od 4 do 11 let. Nejmenší táborníci mohou přicházet do krásného prostředí u Vltavy každý den po celý týden, nebo pouze ve vybrané jednotlivé dny. Děti v rámci táborů využívají prostor celého areálu s hernou, hřištěm i bazénky a jsou tak neustále v přírodě. Program připraví jako vždy vedoucí s bohatými zkušenostmi. Tábor je otevřený každý všední den od 7 do 18 hodin.

Vstupné do areálu Žluté lázně je 50 korun, do dětského koutku 30 korun.
Děti do 100 centimetrů mají vstup zdarma.
Ve Žlutých lázních funguje půjčovna kol a koloběžek, in‐line bruslí, longboardů a dalších doplňků. Je možné si pronajmout lehátko se slunečníkem, nebo si zapůjčit různé sportovní náčiní. V areálu je možné si zahrát beachvolejbal, nohejbal, stolní tenis nebo ruské kuželky.
Více informací je uvedeno na webu www.zlutelazne.cz nebo facebookovém profilu.

You may also like...