Zrakově postižení školáci z Nadace Leontinka dostanou díky SkiTour od Hervisu zimní vybavení

Dvacet tisíc korun. Zimní vybavení v přesně takové hodnotě věnuje obchodní síť Hervis opavským školákům se zrakovým handicapem. Vděčit za to mohou velkorysosti zástupců sítě se sportovním vybavením Hervis, zapojení Nadace Leontinka a také samotným účastníkům virtuálních závodů SkiTour. Právě díky jejich účasti se částka vyšplhala do této výše.

Jsem hrdá na každého, kdo se pod hlavičkou SkiTour vydal do virtuálních závodů, protože mu nebyla lhostejná pomoc našim školákům v Opavě. Mám radost, že jim můžeme díky této pomoci darovat sportovní vybavení, které tolik potřebují.  A pokud budou příští závody SkiTour a Jizerské 50 naživo, tak se s těmito malými sportovci potkáme na dětských závodech, tak jako v minulých letech,“ nechala se slyšet Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka s tím, že právě prostřednictvím aktivit opavské základní školy mohou i zrakově postižení a nevidomí studenti sportovat.

Celková částka se skládá ze tří částí. Tou první je 50 Kč za každého zúčastněného, další peníze putovaly za výkony účastníků, respektive za každý jejich zdolaný kilometr jedna koruna. Dalších 5 000 Kč přidal Hervis, aby částku dorovnal na 20 000 Kč. „Těší nás, že můžeme našimi produkty udělat radost těm, kteří to nejvíce potřebují. Dlouhodobě víme, že zrakově postižení z Nadace Leontinka se aktivně účastní Jizerské 50 i SkiTour, i proto nám tato pomoc dávala smysl,“ říká Jan Štádler za hlavního partnera SkiTour, společnost Hervis.

Také tým ČEZ SkiTour se přidává s poděkováním všem účastníkům virtuálních závodů a společnosti Hervis: „radost těch nejmenších sportovců, kteří odhodlaně bojují se svým handicapem, je pro nás všechny skvělou odměnou. Děkujeme!“

You may also like...