1. ročník Jarmarku chutí Teplice proběhne na kolonádě Domu kultury

Jaké jsou vaše chutě? Chuť jíst, chuť vařit, chuť sportovat, chuť relaxovat, chuť žít. Přijďte v pátek 24. září na Jarmark chutí, na kolonádu domu kultury Teplice. Připravili jsme pro vás přednášky o výživě, trhy se zajímavými produkty a bohatý doprovodný program, vaření na podiu s Markétou Hrubešovou.

O Jarmarku chutí

Přibližně dva roky přemýšlíme jak vybrané přednášky od odborníků z konferencí Výživa a zdraví, které se konají již 25 let v Teplicích, předat veřejnosti a především mladé generaci vhodnou formou. Tato doba nás přesvědčuje o tom, že je nutné vzdělávání ve výživě a zdraví. A proto jsme se rozhodli uspořádat první ročník „Jarmarku chutí“ touto cestou. Nebude to jen o chuti jíst, ale i sportovat, cestovat, relaxovat, vzdělávat se ….. V tuto chvíli máme cca 27 chutí a stále doplňujeme.

Uzavřeli jsme spolupráci s 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy Praha, UJEP Ústí nad Labem, ZÚ Ústí nad Labem, Státním zdravotním ústavem Praha. Chceme mít silné zastoupení odborníků a propojit širokou veřejnost přímo s přednášejícími.

Akce je určena pro širokou veřejnost a bude se konat v pátek 24.9. v Teplicích. Je rozdělena na 2 části. Na Kolonádě domu kultury, kde budou umístěné stánky partnerů a v kinosále, kde budou od 10.00 hod. probíhat přednášky, které jsou v dopolední části určené především pro střední školy a vysoké školy zaměřené na zdraví, zdravou stravu a v té odpolední části pro širokou veřejnost.

Akce bude doplněna o doprovodný program: Vaření na pódiu s Markétou Hrubešovou, měření základních tělesných parametrů, cholesterolu, soutěže pro děti o zdravé stravě, sportovní soutěže,

Soutěžte s námi o ceny a pošlete nám svůj rodinný recept. Více na www.jarmarkchuti.cz.

Eva Helisová

You may also like...