Adam Mišík natočil nový singl PROUD s rapperem Dorianem

Dalším momentem překvapení v tvorbě stále osobitějšího Adama Mišíka je nový singl PROUD. Po loňském úspěchu písně V Tobě a temnotou nasáklém jarním songu Démoni se tentokrát rozhodl nahlédnout do rapového světa. Přizval si aktuálně jednoho z nejúspěšnějších mladých představitelů tohoto žánru v Čechách, rappera Doriana, spojeného s labelem Blakkwood, a společně napsali autentickou, až rockově neuhlazenou výpověď o koncertním životě na cestách.

Víkendové přejezdy z akce na akci, nad ránem končící večírky i občerstvovací zastávky na benzinových pumpách se staly tématem energického singlu Proud. Adam Mišík a rapper Dorian v něm ukazují na první pohled atraktivní běžný život hudebních hvězd z té méně blyštivé stránky. „Jsme hvězdy, co nehasnou, jsme dole a někdy hloubš, v srdci nekonečnej proud, zbavíme se těch pout,“ zpívá Mišík dravě v refrénu.

„PROUD je pro mě především o propojení popu a rapu. Snažíme se zbourat stigma, že ve světe to jde a u nás ne. Zároveň songem vzdáváme hold časům a kapelám, které nás k hudbě přivedly,“ přibližuje zpěvák, kde má nečekaná syrovost novinky kořeny.

Ve stejném duchu vznikl také videoklip, který režíroval Ondřej Kudyn. Černobílý snímek vezme diváky do nočního prostředí vyprodaných klubů, napěchovaných tělo na tělo. Hudebníci se zde ocitají v úzkém kontaktu s fanoušky, charakteristickém spíše pro divokou a pravidly nespoutanou rockovou kulturu.

„Chtěli jsme, aby byl videoklip tak trochu v raw stylu. Spojili jsme se s The Native Films a zkombinovali natáčení na filmovou kameru Alexa, starou VHS kameru z devadesátých let a foťák,“ líčí Kudyn, jeden z momentálně nejvyhledávanějších režisérů videoklipů „Chtěl jsem tomu dát trochu grungeového ducha, snad se to povedlo,“ dodává.

PROUD je po předchozích úspěšných singlech dalším potvrzením, že Adam Mišík dospěl v hudebníka, jehož talent a rozhled přesahuje hranice popu a zároveň ukazuje, že nová vlna rapu, jejíž předním reprezentantem je právě Dorian, pomalu a jistě prostupuje do hudebního mainstreamu.

You may also like...