Andaz Art Institut by Olga Trčková – projekt o umění, investicích a sběratelské vášni

V kreativním a inspirativním prostředí luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague, v místě, které se brzy po svém otevření stalo centrem pražského kulturního života čerpajícího z bohaté architektonické, kulturní, ale hlavně umělecké minulosti i přítomnosti Prahy, se zrodilo další unikátní partnerství. Vznikl ANDAZ ART INSTITUT, který je zaštítěn a připraven přední českou i evropskou galeristkou Olgou Trčkovou, majitelkou jedné z nejlepších českých galerií. Víme, že tento projekt se bude podílet na umělecké budoucnosti života v Praze. 

Je nám ctí Vám představit další unikátní počin vznikající v inspirativních prostorech hotelu Andaz, a to unikátní  vzdělávací cyklus  neformálních  diskusí  o  investicích  do  umění a sběratelské vášni zaměřené na umělecká díla. Cílem a záměrem tohoto počinu je Vám odhalit a přiblížit zákonitosti světa umění. Zjistíte, jak se v něm orientovat, jaké jsou nejžhavější trendy z Berlína a Londýna, odkud galeristka Olga Trčková dováží do Prahy umělce, které exkluzivně zastupuje. Dozvíte se také, jak správně při nákupu uměleckých děl postupovat, aby jste nenaletěli.

Cyklus přednášek ANDAZ ART INSTITUTU bude doplněn řadou bonusů, kdy budete mít možnost navštívit ateliéry významných umělců, a během každého setkání se seznámíte s jedním z umělců mladé generace. Přednášky sice nenavazují, ale jen jako ucelený soubor Vám poskytnou komplexní vhled do světa umění a sběratelství, a proto je ideální absolvovat celý cyklus.

Náš projekt „Andaz Art Institut by Olga Trčková“ může všechny začínající sběratele uměleckých předmětů  provést  světem  současného  umění,  a  stát  se  pro  ně  zasvěceným a neformálním vodítkem. Není zapotřebí žádných předchozích znalostí, cyklus je určen pro úplné začátečníky. Odhaluje tajemství úspěšných sběratelů, s kterými autorka projektu pracuje, a jejich motivaci. Účastníci se dozví, jak začít budovat vlastní pozoruhodnou – nebo dokonce výjimečnou – sbírku umění.

Zkušená galeristka poradí, jak rozpoznat talentovaného umělce, nebo jak si zajistit přístup k těm nejžádanějším pracím. Představí posluchačům globální výtvarnou scénu, a na základě svých osobních zkušeností popíše strasti i slasti spojené se sbírání umění. Provede všechny přítomné těmi nejzajímavějšími sbírkami, na kterých aktuálně pracuje. Díky trefným postřehům z praxe a konkrétním radám je tento kurz nepostradatelným pomocníkem pro všechny milovníky současného umění, kteří uvažují o založení sbírky třeba pro své děti.

Olga Trčková, PhD je investiční expert pro současné umění a zároveň partner v DSC Gallery, přednáší na VŠE „Umění a finance“, doktorát z ekonomie získala na téma Cena a hodnota současného umění. Spolu s partnerem Petrem Šecem, vystudovaným právníkem Edmundem Čučkou a vystudovanou kunsthistoričkou Karolínou Juřicovou již 15 let provozuje DSC Gallery, která svým programem přiváží do Čech největší hvězdy londýnské a berlínské výtvarné scény.

Foto: archiv hotelu

You may also like...