Astrologova neděle 13.11.2022 – Lenost a budoucnost

Možná bychom dnešek mohli nazvat líným dnem. To nejspíš kvůli velkému vodnímu trigonu ve složení Merkur – Lilith – Neptun. V takové klimatu se dobře šíří mlhy, nejasnosti, nemoci, pochyby, domněnky a lenost. Zdá se, že všechna vyjmenovaná témata spolu souvisejí. A tak zjistíme snadno, že nejlépe je v teple, suchu a na světle. Ale teď vážně, s takovouhle konstelací zatoužíme po pochopení, po přijetí, po spirituálním i po velmi hmatatelném fyzickém obejmutí. Vodní živel se svou vnímavostí a citlivostí je celkem fajn, ale přece jen můžeme pociťovat akutní potřebu jistot, něčeho pevného, konkrétního a jednoznačného.

Nejspíš na takové směřování ukazuje i opozice (velmi líně a pomalu dobíhající) Pluta a Lilith. Naběhne do přesné podoby až za měsíc 14.12., ale dneska ji aktivizuje ten vodní trigon. Je v tom dnes i chuť vydat se do neznáma, do neprozkoumaných oblastí a zjistit, kde až jsou naše možnosti a kam až můžeme otisknout svoji stopu. Takže k té lenosti si přidejme i nenápadné, z velké části skryté posouvání, přesouvání a vytváření si pozic a postavení.

A je tu i sextil Venuše – Pluto. Byl znát už včera a sliboval proměny takřka transmutační, výsledky nečekané a potřeby zásadní. S tímto sextilem se dneska můžeme cítit dobře, když se povede cokoli důležitého nebo aspoň za důležité považovaného uskutečnit. Tak jak před několika dny utrpěla Venuše náraz kvadrátem se Saturnem a kdy jsme si mohli leccos pošramotit, od hodnot přes zdraví po vize, nyní je tu šance pro nápravu, rehabilitaci, resuscitaci i regeneraci. Vnímejme tento na první pohled truchlivě vážný aspekt i jako dotek kouzelné hůlky a odkrytí té usměvavé Venuše, která se musela tak trochu v poslední době skrývat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...