Astrologova neděle 23.10.2022 – Saturn se otáčí: O nás s námi

Otočka Saturnu na 19. stupni Vodnáře e očekávána. Už samo očekávání je saturnské. Saturn se otáčí ve Vodnáři, tedy v pevném a vzdušném znamení. Otáčet se tedy budou naše vize, plány, pravidla a zásady. To, jak přijímáme a zpracováváme svět a a s ním máme plány a jaké prosazujeme postoje.

Měli jsme několik měsíců s retrográdním Saturnem čas na zpracování toho, co se nám děje. Byli jsme možná odevzdaní až pasivní. Nechali jsme svět, aby na nás měl vliv a přetvářel nás. To je v pořádku, procházeli jsme si obdobím reflexe, bez saturnských zážitků, i když nemusely být zrovna fajn, bychom byli jen sebestřednými jedinci.

Možná od saturnské otočky něco očekáváme. Možná přemýšlíme, co se stane. Nejspíš po lecčem toužíme a mnohé se nám nelíbí. Tranzity planet (tedy jejich přesuny po nebi) nám zhola nic nepřinesou. Tranzity jen ukáží na něco, co můžeme začít dělat jinak. Sloveso ukáží je to eufemismem, události se nás skutečně mohou natolik dotýkat, že se rozhodneme změnit běh událostí tím, že něco zastavíme,něco uvolníme a něco přestavíme.

Dnes se tedy nemusí stát nic. Jen budeme nejspíš víc sami, více uzavřeni, víc na nás dolehne tíže světa. Někteří z nás zatouží po tom, aby bylo něco, co není. Jiní zjistí, že opravdu potřebují spíš opak. Většina z nás ale bude cítit, že je potřeba udělat něco důležitého. Uvidíme také místa, kde je toho třeba. A část z nás to skutečně i udělá. Někteří nikterak cíleně, další rázně a s odvahou, konečně nasbírali síly nebo naopak rezignovali.

Troufám si tak říci, že saturnská otočka nás otočí tak, že uvidíme, co je potřeba udělat a jak to máme zvládnout. A dodá pocit toho, že by to mělo být dnes, případně v pondělí. A tak uděláme to, co je potřeba udělat. Ať je to úkol, projekt, povinnost, pravidlo, zásada, norma, hranice, mez. Jejich přijetí nebo naopak předání.

Zbytek je na nás, respektive našich schopnostech, osobních možnostech (limitech a talentech). Planety v tranzitech ukazují na to, jaké je „počasí“ tam nahoře, neukáží to, co uděláme a tím nás aspoň na chvíli staví do středu našeho dění. Je to totiž o nás s námi.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...