Astrologova neděle 27.12.2020 – Plány a cesty

Ten dnešní den by měl mít akcent, šmrnc a pohyb. Luna v Blížencích si poprvé vyzkouší trigon s Jupiterem a Saturnem ve Vodnáři. Dá se předpokládat, že se objeví i první ozvěny konjunkce obou planet. Téma konjunkce, každý z nás tuší, čeho se u něj týká, bude opět po týdnu živé. Vrátí se v nové podobě události spojené s touto konjunkcí, budou se řešit, bude se o nich mluvit, budeme se chtít účastnit něčeho výrazně nového. Uvědomíme si, že ke spokojenosti a naplnění nestačí jen snít a mít v sobě věci srovnané, ale že je třeba uvést události do pohybu. Zatím tedy prostřednictvím sdílení a tím, že si v komunikaci stanovíme program a plán.

Slunce bude v trigonu s Lilith a Uranem. Mohou se tak dít záležitosti neplánované a nepředpokládané. Na nás bude, abychom si od nich dokázali vytvořit odstup a řekli si, zda toto skutečně v životě potřebujeme. Může se jednat o nerealistické záměry, zejména pokud bude někdo na jejich uskutečnění trvat nebo tlačit. Sami se ocitneme ve dvojí ohni. Chceme v životě být spokojení a naplněně si žít. Nicméně cesty k dosažení takového cílového stavu jsou také důležité. Mnohdy důležitější než cíl. A tak bychom měli umět rozlišovat, do čeho jít a do čeho nikoli.

Sextil Luny s Chironem nás opět vyzývá k citlivému našlapování. A také k tomu, abychom si uvědomili pro některé z nás překvapivý fakt a sice to, že naše okolí, naši blízcí i vzdálení prožívají stěžejní i drobné události často jinak a s jinými emocemi. Uvolněme se tedy od představ a nebojme se jestliže cítíme, že je podle nás něco špatně. Pro nadšení platí totéž. Koneckonců nás aspekt vede k tomu, abychom se v případě nejasností prostě zeptali.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...