Astrologova neděle 28.2.2021 – Bez nás to nepůjde

Končí nejkratší měsíc, který byl zároveň bohatý na zážitky. Co je zatím na poli astrologie důležité, je pohyb Jupiteru a Saturnu Vodnářem a kvadratura Uran – Saturn.

Tyto konstelace budou fungovat i příští měsíc. První přichází s tématem svobody, vyššího já a vlastních zájmů. Skutečně, cítíme velmi dobře, co chceme a víme, co naopak nechceme. I se zavázanýma očima bychom to řekli. Úkolem je dopracovat se k tomu. Nenechat svět aby nás řídil a naopak rozhodovat si o vlastních krocích. Časem se k tomu dopracujeme.

Kvadratura pak ukazuje na to, že bychom měli hledat pro nás pozitivní změny, příznivé k další cestě. Vracením se, hrocením situací, negativním vyrýváním jen podněcujeme komplikace ave skutečnosti ničím novým nepřispíváme. Takové jedince osud nemá rád a nenabízí jim tolik možností. Jak ale budeme v našich situacích lépe chodit, jistě se víc zaměříme na to, co nás rozvíjí a nebudeme pro konflikty zapomínat na budoucnost.

Podívejme se na přítomnost. Luna je v Panně a tak nám dává příležitost si vyřídit co je potřeba. Dívá se mile, roztomile a prakticky. Můžeme tedy se shovívavostí vycházet vstříc těm okolo nás a pustit se i do odložených záležitostí.

Pak jsou tu zajímavé výzvy. Luna v opozici s Neptunem a trigonech s Marsem a Plutem. Dopolední konfigurace Draka. Šance porozumět tajemstvím života, našeho života, vlastních úkolů. Množí se také výzvy k zjednodušení, očistě, zklidnění emocí a přípravě na jaro. Můžeme se pustit do cvičení, zdravého stravování, lze si čistit pole kolem sebe, hledat jak lépe fungovat s lidmi, nacházet citlivější a laskavější přístupy k těm okolo sebe. Aspekt nám dává šanci si i uvědomit to, že jsme součástí větší skupin, rodin, kolektivů, komunit. Jako část máme za úkol nejen řešit společná témata, ale také vydávat podněty k tomu, aby se věci lepšily a nám samotným se žilo lépe. Přichází tedy doba, ve kt. bychom se měli osobně a velmi konkrétně angažovat v procesech a situacích, které chceme zlepšit. Bez nás to nebude ono a nepůjde to.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...