Astrologův čtvrtek 22.7.2021 – Slunce vstupuje do Lva a Venuše do znamení Panny

Převratné věci se to chystají nahoře na nebi. Je příležitost začít řešit jinak stávající procesy, můžeme proměnit vlastní přístup k tomu, co žijeme. Pokud tak neuděláme sami, napovědí nebo postrčí nás životní situace a události ve světě kolem nás.

Slunce ve Lvu asi není třeba představovat. Vládne v tomto znamení a tak následujících zhruba 30 dní je tu k tomu, abychom se podívali na svět pohledem vlastního já, vlastního ega. Neřešme prosím to, co bychom měli zlepšit, pusťme se do života a hledejme v něm přirozenost. Nebojme se a jděme tam, kam nás nohy ponesou a hlava povede. Během následujícího času va si uvědomíme, že jen my jsme tvůrci svého života a že co neuděláme, to se taky nestane. A naopak. Nečekejme na nějaké změny a transformace, vesmír, jakkoli je příznivě nakloněný, nám nic nepřinese, budeme-li stále jen čekat. Slunce ve Lvu nás vede k pravdivosti. Především k sobě. Aby nám fungoval vnější svět, musíme fungovat i my v sobě. A zdůrazňuji pro sebe. Chceme-li ve vnější světě něco, musíme na to být uvnitř připraveni a o tom přesvědčeni. No, 30 dnů tu máme, abychom se pokusili. Dnešní den bude tak trochu zvláštní, potkáme se s různými projevy ega, leckdo přestřelí, projeví se moc a nezvládne sílu, kt. k nám aktuálně přichází. Ale to už tak nějak patří k věci. Svět jej bude korigovat. Jasně, čas Lva je i doba kultivace našich činů, tak si ji užijme, nejsilněji se projeví na začátku a na konci období.

Venuše v Panně … láska, zájem, hodnoty a tvoření se soustředí na detail, na konkrétní záležitosti, na to, co probíhá a děje se. Budeme chtít být nápomocní a podporující. Venuše v Panně je ale také o čistotě (myšleno tím mysli, myšlenek a ducha). Možná ideální doba pro oddělení potřebného od nepotřebného, vhodného od nevhodného. Čas k tomu, abychom našli svůj ideál života, směr, tendenci podpořenou touhou a mnoha přáními. Říká se, že slibem nezarmoutíš, ale Venuše v Panně neslibuje, oddá se ideji, ideálu, chce celou svou bytostí uskutečnit slíbené, potřebné a vytoužené. No, uvidíme, jak se nám toto bude dařit. Panenská Venuše vede ke konkrétním projevům, nemá ráda taktizování a vzdušné zámky. Žije zde a v tuto chvíli. A od nás očekává totéž.

Všechno by to bylo celkem fajn. Bavili bychom se o změnách a možnostech. Kdyby nebylo aspektů, tedy úhlů mezi postavením planet. Venuše bude v opozici s Jupiterem a obě tělesa se postaví každé do kvadrátu s Lilith neboli Černou Lunou. A to je zásadní konstelace dneška. Není ve své podstatě moc příjemná. Odděluje velmi drsně pravdu od lži, skutečnost od jejího předstírání. Samozřejmě nejprve a nejdříve tak provedeme v sobě. Zjistíme ta, co bychom chtěli a čeho se bojíme. Po čem toužíme a co nám v tom brání. Zjištění je fajn, analýza je osvobozující, ale teprve čin zařídí posun a změnu. Pracujeme na tom, neboť jinak se odsuzujeme potácet se v opakujících se procesech a situacích. Už to tu bylo a znova to nechceme. Tak co s tím? Dovolme přeskočit jehle starodávného gramofonu drážku a skočit do nového života. Dopředu, nikdy zpátky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...