Astrologova neděle 29.5.2022 – Konjunkce Marsu s Jupiterem

Dnes se na 4. stupni Berana scházejí Jupiter s Marsem. Včerejší den jsme mohli zaznamenat mírný útlum, to jak končily a dobíhaly dosavadní energie, dnes už bychom měli jet v novém. Lépe se dnes bude začínat, lépe se otřepeme ze stávajících problémů, snadněji vylezeme z trnitého houští záležitostí, kt. si na nás zasedly. Dá se poznat uvolnění a ti s dobrým zrakem uvidí na obzoru už své cíle. Naše cesta k nim se může zdát jasnější a život aspoň na chvíli optimističtější.

Ve skutečnosti ale souběžně funguje kvadratura retrográdního Merkuru v Býku se Saturnem ve Vodnáři. Až do merkurické otočky, tedy do 3.6. můžeme řešit to, co se nám nepodařilo zvládnout za poslední měsíce. A tady si dovolím opět mírný optimismus, využijme energii předchozí konstelace k vyřešení zádrhelů konstelace merkuricko – saturnské. S velkorysostí, optimismem, nadhledem, ale i představou, že vše se dá (vy)řešit se dívejme na to, co nejde. Nebojme se jít znovu do toho, co nevycházelo. Konstelace Marsu s Jupiterem ukáže i další cesty k řešení. Buďme ve hře, navrhujme, předkládejme řešení, nebuďme pasivní a netvařme se jako že nic nejde. Jistě, úspěšnost není stoprocentní, ale za pokus to stojí.
Velkou část dne budeme hledět na svět optikou hodnot, sebehodnoty, kvalit, ale i užitku, majetku a ekonomiky. Luna v kvadrátu se Saturnem je konzervativní a tak nás její projevy trochu podusí. Povedou k zajišťování se a hledání stability.

Den před novoluním (v pondělí po poledni na 10. stupni Blíženců) bychom se už měli soustřeďovat na blíženecká témata, tedy především na kontakty, vztahy a jak v nich jednáme, na každodenní drobné, ale důležité činnosti, stereotypy a tahy, které jsme zvyklí dělat, je totiž šance to vše vyladit a uvést do souladu s našimi potřebami a směřováním.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...