Astrologova středa 25.5.2022 – Mars vstupuje do Berana: Akcelerace

Dnes už najdeme Mars v Beranu ve společnosti Luny, Venuše a Jupiteru. Postupně se tak energie v zodiaku přelívá do ohnivých znamení. Dnešní den tak můžeme využít k aktivizaci ospalých záležitostí, k probuzení, ale také k otevření nových záležitostí, kt. jsme měli schovány v pomyslném šuplíku a k prosazení všemožných potřeb a požadavků.

Mars se po roce a půl vrací do znamení, v němž byl na podzim roku 2020, kdy se „proslavil“ svou retrograditou, jež nám přinesla do života zpomalení a komplikace z nedostatku vůle prosadit to, co bylo třeba. Možná tak může leckdo z nás vnímat následující období s Marsem v Beranu (do 5. 7.) jako reparát a nový lepší pokus tam, kde jsme před časem udělali něco ne zcela dokonale.

Dnešní den tak bude znát zrychlení, ale také pocítíme zmatek jak se energie budou různě křížit a úmysly protínat. Pokud se nám ale povede naskočit na vlnu, která byla znát už od poloviny včerejšího dne minimálně, můžeme se dostat hodně daleko. samozřejmě poroste i množství konfliktů, což vnímejme jako průvodní rys procesů. Všude tam, kde se konflikty (vnější i vnitřní) dotknou nás, tam máme otevřený účet s lidmi okolo, společností, sebou samými i koneckonců s osudem.

Venuše už utekla Saturnu ze sextilu, tak se pomalu rozplývají naše nutnosti udělat něco pořádného a záslužného. Prostor pro takové aktivity samozřejmě ještě je, ale vůle může poněkud slábnout. Do kvadratury naopak nabíhá retrográdní Merkur v Býku. Kvadratura Merkur – Saturn bude tentokrát vleklá a přinese do našich životů a chování o
ezení vyplývající z toho, co jsme v minulosti (ne)udělali, ale také nám připomene naše vlastní pravidla a zásady, na něž jsme mohli trochu zapomenout. Objeví se i téma povinností versus svobody v jednání a potřeba si tak nějak přeskládat pravidla, kalendáře, diáře a termíny tak, aby to odpovídalo našim zájmům a tomu, jakou chceme mít budoucnost.

Ne že by dnešek byl klíčový, klíčovým ale může být pro to, čím se chceme zabývat a čeho potřebujeme dosáhnout. Dnešní rozpohybování může jen prospět.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...