Astrologova neděle 5.12.2021 – Běsi, komunikace a budoucnost

Den po novu, poté, co si srovnáme v hlavě a těle včerejší události, nás zaujmou některé nové aspekty. Najdeme tu sextil Marse ve Štíru a Pluta v Kozorohu i pokračující opozici Slunce a Merkuru s Lilith v Blížencích.
První zmíněný aspekt pomůže dát hodně věcí do pořádku. Nepřeje slabým, nevytrvalým a nejasným věcem i lidem. Podporuje dotažení, prokázání, projevení, finalizaci. Pokud něco doutnalo pod povrchem, vyleze nyní na světlo. Zdálo-li se něco být ukryto v mlze, věci se nyní vyjasní. Navíc často budeme mít pocit, že nás živly (společenské i přírodní) jen přibírají do hry, události prostě poběží samospádem.

Ve druhém případě tu proti sobě stojí racionalita představovaná Sluncem a Merkurem a iracionalita Lilith. Na jedné straně ve Střelci (Slunce, Merkur) učitelé, na straně druhé v Blížencích žáci (Lilith). Co nám má aspekt říci? Připomenout to, že stále se pohybujeme na hraně poznaného a že často se dějí procesy, jež nemáme pod kontrolou. Mohou nás děsit i lákat, ale s tím nic neuděláme. Na druhou stranu dostáváme příležitost terapeuticky se podívat na své běsy a pohovořit s nimi. Jsou s námi sice spojeni, ale nacházejí se celkem bezpečně daleko. Dokonce je můžeme pozorovat. Možná nás některé podivné a řekněme že asociální rysy v chování lidí nebo skupin překvapí a budeme se dotčené zkoušet komentovat nebo dokonce napravovat. Výsledek se dá tušit. Aspekt navíc nedoporučuje nové věci začnete a když, tak po dobrém rozvážení a plánu. Ovšem i některé plány se mohou dost měnit.

Témata novu poběží zhruba do oběda, po něm bude už Luna v Kozorohu a přijde správný čas k tomu, abychom se zamysleli nad tím, co proběhlo v uplynulých dvou dnech a pokusili se z toho vytěžit maximum. Zároveň zjistíme, že pozornost je upírána stále častěji k budoucnosti a jejím variantám. Skutečně, chceme pro příští období něco vytvořit a zanechat, stabilizovat a zpracovat. Tak se tedy na chvíli staňme budovateli.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

 

You may also like...