Astrologova polední sobota 28.8.2021 – Změna plánů a tušení souvislostí

 
Proč by se mělo něco měnit? Slunce v Panně v kvadratuře s osou lunárních uzlů (Střelec – Blíženec). Luna v konjunkci s Uranem v Býku v kvinkunxu s Venuší ve Vahách. Slunce v kvadrátu s Lilith.
 
Může, ale nemusí se stát, že nás něco začne nebo přestane zcela spontánně zajímat. Neporozumíme, nepochopíme a přesto uděláme to, kam nás osud ponese. Panenské Slunce jako by chtělo uvést věci na pravou míru a nás poslat na tu cestu, kt. je pro nás z úhlu pohledu Osudu lepší. Nebo my sami nabudeme přesvědčení, že něco by mělo být jinak. A bude kupodivu dost síly otočit kormidlem a přehodit výhybku.

Motivace mohou být čestné i méně čestnější. Může je podněcovat touha či racionální (někde až krutě pragmatické) motivace. V některých případech se až můžeme dotknout esenciálních hodnot a hluboko v nás běžících procesů, o kterých nemáme po velkou část života tuchy. A tak se nedivme ani nejasným zprvu a nelogickým krokům. Když se na věc podíváme pořádně, stejně zjistíme, že svět nemá logiky ani za mák.

A tak se může stát, že nebudeme vědět proč to děláme, nebudeme tušit výsledek a ani nebudeme chápat, co máme dělat dál a proč jsme se ocitli tam, kde jsme zrovna. A v tom tkví poezie pohybu prostorem, časem a životem. Nemůžeme určit vlastní pozici a ani směr. Jen víme, jak se cítíme a tušíme, co chceme. A snažíme se pro sebe a ty okolo nás zajistit to nejlepší. Často za jakoukoli zaplacenou cenu.
 

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...