Astrologův čtvrtek 1.9.2021 – Minulost

Začíná nový měsíc, končí velké prázdniny a marsický týden pokračuje. Mars v opozici s Neptunem konfrontuje naše činy s našimi plány, představami a i naší životní filozofií a dlouhodobým nastavením.

Mars se takto bude konfrontovat s Neptunem ještě do neděle. Ne že by pak bylo hotovo a vymalováno, to ne. Ale bude jasno. Proto nyní se tvoří naše další budoucnost a skoncujeme s minulostí. Netýká se to až tak záležitostí reálných jako je práce, rodina, ale témat nálad, víry a osobní filozofie. Tady si v hořkých a někdy samozřejmě i vítězných konfrontacích ujasňujeme každý den znovu přesvědčení, pocity a fakta. Co se zdálo jasné, nyní je nekonkrétní a naopak.

Dneska se na jednu stranu nemusíme ani cítit moc dobře (Luna v Raku bude postupně v kvadrátu s Chironem, Merkurem, Venuší), na druhou stranu jasně uvidíme záležitosti, kt. nás štvou, které nám překážení a jež je třeba vyřešit. Jinak se v životě neposuneme dál. Objeví se popíraná, odsouvaná, nepřijatá a neřešená témata, fakta a konkrétní věci. Věřím, že objevíme pod tíhou nutnosti v sobě dost sil k tomu, abychom se pokusili udělat potřebné kroky. I když pro ně nebude asi dost sil, Mars v Panně, jak jsme si to před chvílí vysvětlili, je zpomalen Neptunem a je dost nepoužitelný. Konec dne ale už bude lepší, bude znát sextil Luna – Slunce, který nás přece jen podepře v emocích a dá šanci zabývat se těmi příjemnějšími stránkami života.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...