Astrologova sobota 2.1.2021 – Každodennosti

Hlavní téma roku je dáno, směry jsou načrtnuté. Po silných zážitcích ze silvestrovské noci a dnů volna, ve kterých jsme si odpočinuli, se pomalu vracíme do každodenního koloběhu. Teprve teď se ukáže, jak jsme si vzali za své vlastní předsevzetí. Ta formální nebo taková, co jsme řekli jen sami sobě nebo svým blízkým. Co chceme a co uděláme se svým životem.

Možná bychom si měli euforii a uvolnění z přelomu roku zapamatovat a vzít si s sebou pro případy, že se potkáme s nepochopením, konflikty a nejistotou. A to klidně v nejbližších dnech.

Pro dnešek bude symbolicky fungovat ohnivý trigon Venuše – Luna – Mars. Symbolicky proto, že Mars s Venuší se nesejdou v přesných úhlech, ale Luna jejich energie propojí. Co k tomu aspektu říci? Nazval bych ho umožnění, uvolnění, usnadnění, otevření. Aspekt dá příležitost uskutečnit to, co potřebujeme, co máme v plánu. Na druhou stranu jej můžeme vnímat jako maximální uvolnění energií. Jako momenty, ve kt. budeme sami sebou a na chvíli zapomeneme na různá omezení, často ta, jež jsme si z nějakých důvodů dali. Bude to léčivé. Přinese poznání, že „to“ jde a že obavy byly zbytečné a hranice lehce překročitelné a výmluvy směšné. Tím, že trigon nebude přesný, dá se předpokládat, že události budou mít v nějaké podobě výsledek, dohru až se Venuše s Marsem v přesném trigonu setkají.

Máme tu i jeden dlouhodoběji působící aspekt, Neptun v kvadrátu na lunární uzly. Trochu nám zamlžuje události. Nevíme, co přesně udělat, nejsme propojeni s událostmi, protože ať se snažíme jak chceme, procesy si jdou svým tempem a směrem a s námi se moc nebaví. Můžeme se ale zabývat sami sebou a tím, čemu rozumíme. Každodenními záležitostmi a řešením toho, co je aktuální.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...