Astrologova sobota 2.3.2024 – Na místě

Dva důležité aspekty budou mít vliv na aktuální dění: kvadratura Venuše s Uranem a sextil Slunce s Jupiterem. Zatímco ten první teprve nabíhá, druhý už se pomalu rozvolňuje.

S Jupiterem a Sluncem můžeme tedy čekat potřebu hledat a nacházet spravedlnost v sobě, ve svých životech, ale i okolo sebe. Jsou tu i plány, projekty, nápady na cesty, alternativy budoucnosti. Zájem o studium. Ve finále zkoušíme, kam až všude můžeme expandovat. To hlavní přišlo včera, dnes se můžeme zajímat o podrobnosti. Slunce je v Rybách a Jupiter v Býku a tak je tu snaha propojit teorii, sen a vizi se skutečností, praxí a realitou. Vidíme nahozené udičky. Čekáme, kdo se chytí.

Nepříjemně nám může být z kvadratury Venuše a Uranu. Nepříznivě nás vytrhává ze sna, z představ. Tedy ne ta kvadratura, ale různé události, na které ukazuje. V základu je tu zklamání a nechuť se snažit, jakoby se nedalo nic smysluplného poskládat dohromady.

Kvadratura odděluje, Uran představuje touhy, vize a záměry. Aspekt říká, abychom moc netoužili a pokud už toužíme, abychom netrvali na naplnění snů. Vlastně je to aspekt docela demotivující. Ideálně by sloužil k ukončení projektů, vztahů a závazků, k analýze možností, které máme a ke kritického (z)hodnocení toho, co je nám předkládáno (záměry, nabídky …). Pro nás, co nic složitého a ani zásadního momentálně neplánujeme, je dnešek nabídkou k odpočinku a uvolnění. K přerozdělení kompetencí a novému definování povinností.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...