Astrologova středa 6.10.2021 – Vztahy, harmonie, uspořádání, plány a spojování

Důležitý moment, důležitý čas, důležité kroky, kt. uděláme. Nebo je možná už děláme, víme přece, že novy i úplňky fungují i nějakou tu hodinu před přesným aspektem, že?

Popišme si situaci. Slunce se setkává hodinu po poledni na 14. stupni Vah s Lunou. Takové setkání věští na několik dní nestabilní počasí a v našem lidském světě i nestabilní situace. Čekejme postupně zpřeházení hodnot, nejasnosti, víc otazníků než odpovědí. Tlakovou níži, která se prožene naší krajinou. Viděli jste ji někdy z výšky? Na snímku družice? Je to úchvatný vír putující často tisíce kilometrů až ze středního nebo jižního Atlantiku. No dobře, zpátky k tématu.
V konjunkci se Sluncem bude i Mars a nedaleko v širší konjunkci Merkur. V kvinkunxu nachystán Uran v Býku. Máme tedy co do činění s velkou silou. Ta se bude snažit uzavřít dosavadní procesy a témata. Zejména ta, jež nedávají pro budoucno další smysl a nevykazují životaschopnost.

Z nejasností, z dílčích útržků, z pocitů, dojmů, ale i zaznamenaných zkušeností se začne rodit něco nového a jasného. Přejde atmosférická porucha a po ní zase vysvitne slunce. Procesy mezi planetami ukazují i na naše procesy vnitřní. Více než kdy jindy toužíme po harmonii, spolupráci, partnerství, vztazích. Po tom, aby svět běžel a fungoval. Abychom si ho udělali podle obrazu svého hezký.

Často jsme ale mizerní tvůrci, špatní pozorovatelé a často se necháváme unášet emocemi a neumíme tak kvalitně vyhodnotit situace. A zdá se, že tady to někdo udělá za nás. Nefunkční bude (a je) opravdu nefungující. Zajímavé je ještě interesantnější. Slepá cesta opravdu zabarikádovaná a ta, jež je otevřená, je poznat podle doširoka roztaženého úsměvu.

Celé je to tedy jen a jen o odvaze. O odmítnutí i přijetí. O schopnosti plánovat, řídit svůj svět a umět jemu vládnout. Řada událostí, které proběhly v posledním týdnu nás na tyto momenty připravila.
A čehože se záležitosti tentokráte budou týkat? Plánů, vztahů, spolupráce, společností, spolků, organizací, řízení a vedení. Tedy v tom vnějším světě. Tam uvnitř se bude pracovat se stabilitou, schopností se rozhodovat, s vyvážeností. S hledáním vztahů k sobě a se smířením s tím vyšším nad námi jakožto s našimi životními úkoly. Tentokrát nic méně a ani nic více.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...