Astrologův Nov ve vodnáři 21.1.2023 – Uvolnění

Slunko vešlo do Vodnáře a vzápětí jej čeká dnes novoluní hned na druhém stupni znamení. Před námi je vodnářská sezóna, kdy máme 30 dnů na to, abychom objevili sebe sama na pozadí dění světa. Období, ve kterém budeme buď sami tak jak to jen jde nebo naopak velmi intenzivně zapojeni do všemožných procesů, některé z nich jsme si na fleku vymysleli a jiné se nás mohou dotýkat jen okrajově. Každopádně doba, po jejímž absolvování zjistíme, jak žijeme a pak se v klidu na čas Ryb zase vrátíme do vyježděných kolejí.

Dnešní den najdeme na nebi nov, který můžeme symbolicky považovat za start celé sezóny. Novoluní vždy ukončuje a začíná (jedná se přece o konjunkci Luny se Sluncem). Můžeme přitom zažít leccos zajímavého, nového a neznámého, netradičního i zvláštního. Je to tady od toho, abychom se a) nechali unést, b) zažili něco, co jsme nepoznali, c) popřemýšleli o tom, zda je náš život natolik celistvý a dokonalý, že k němu něco (nebo někoho) nelze přidat. Prvotním efektem může být obohacení. Přijdou i příjemná nebo nepříjemná překvapení. Dá se i říci, že se očistíme (aspoň částečně) od věčného dilema, do kterého nás vede rozdíl mezi představou a jejím naplněním.

Vodnářský nov najdeme v opozici s Lilith ve Lvu. A tak znova )určitě ne poprvé a jistě že ne naposled) zapochybujeme o to, že děláme vše dobře a kvalitně. Slabší povahy to povede ke změně stylu, silnější k prohloubení intenzity a posílení postojů.

Dnešek je tu samozřejmě od toho, abychom sebe a blízké lépe poznali. Může přijít leccos, ale my bychom měli zůstat stabilní a jasní. A měli bychom umět zareagovat na všechny možné akce a výzvy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

 

You may also like...