Astrologova sobota 20.4.2024 – Slunce v kvadratuře s Plutem, Jupiter v konjunkci s Uranem

Slunce v Býku ukazuje na to, že jaro je plném proudu. V kvadratuře s Plutem ve Vodnáři (přesná bude v neděli) zamrzá úsměv na rtech. Našemu rozvoji doslova brání často fyzicky a konkrétně bariéry, které se v poslední době vytvořily. Možná jsme se na jejich stavbě podíleli i my. Každopádně je čas odstranit to, co nás brzdí, co vadí, překáží. Je doba na to, abychom si znovu definovali své zájmy. Kým chceme být, čeho chceme dosáhnout, kterak to chceme provést, co uděláme, když se nebude dařit. Znáte dobře ty existenciální otázky, že? Také je dobré se poohlédnout po tom, kdo nás má rád a podpoří nás, není dobré tváří v tvář osudovým dotazům stát sami. Možná pak i přijde ten úsměv 🙂

Téma číslo jedna není Slunce v Býku, ani Slunce v kvadratuře s Plutem, ani Merkur a jeho techtle-mechtle v konjunkci se severním uzlem (přesný už letos nebude, Merkur uzel lízne v jednostupňovém orbisu a 25.4. se na 16. stupni Berana otočí dopředu) způsobující nedorozumění, nestandardní situace, podvodné pocity z lidí, nesoustředěnost a nespokojenost. Téma je konjunkce Jupiteru s Uranem na 22. stupni Býka.
Přesná konjunkce bude až 21. nad ránem, ale významně míchá kartami už dnes. Setkáme se se zásadními postoji, se silnými prohlášeními, s nečekanou odvahou, s velkou povrchností nebo silnou angažovaností v rozhovorech, ale též s potřebou zaujmout, přesvědčit. Sami v takových momentech můžeme být nejistí, nesetkáváme se tak často s tak silně vyjádřenými postoji, z hloubky vyvěrajícími emocemi a okamžiky, ve kterých se láme chleba. Doslova.

Časem, třeba tak po roce si vzpomeneme na 21. duben a řekneme Od tehdy jsem začal…, od té doby vím …, od toho momentu jsem byla přesvědčena … zkrátka je tu nenápadný, ale silný mezník. Sám o sobě se projeví tam, kde je dlouho situace, proces, téma, projekt, vztah, život …. nestabilní, narušený a inklinuje ke změně. Úkolem je správně zareagovat. A opačně, máme-li plán na změnu, chceme-li zaujmout, potřebujeme-li zatáhnout do dění v těchto excitovaných a neobyčejných momentech někoho nebo něco, je správný čas na autentické kroky i vyjádření.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...