Astrologova sobota 23.7.2022 – Čas lva

Včera na konci dne vešlo Slunce do Lva a nastal lví čas. Možná že začal už s předstihem uprostřed týdne, kdy do Lva vstoupil Merkur. Začátek lvího období je často poznamenáván zmatky. Jako by se všichni potřebovali vyjádřit, vybouřit a ke všemu vyjádřit. Jenže k tomu nedostali návod a ve svých akcích zkouší testovat vlastní hranice, možnosti a potenciál. A tak nám i dnes často někdo šlápne na nohu, na kuří oko a přání ega či duše se razantně střetnou. Je to dobrý den k tomu, abychom se ladili na sebe i svět kolem, ovšem jedná se o průzkum bojem a selanku nečekejme.

Zároveň začíná naskakovat neblahé propojení Slunce s Uranem (v kvadrátu, protože ten je v Býku) a Saturnem (najdeme ho ve Vodnáři). Můžeme se oproti některým dřívějším Časům Lva cítit skřípnutí. Cítíme nesoulad představ a reality. Vidíme, že máme navíc. Jen netušíme, jak na to. Napřímo, po lvím způsobu to nejde, bude třeba ustoupit a udělat nějaké kroky stranou. Zatím pro ně není dost motivace. Teprve až se dostaví emoce spojené s nespokojeností, začneme je dělat.

Máme tu i trigon Merkuru s Jupiterem. za normálních okolností by byl symbolem expanze, komunikace, pohybu, uvolnění. Ale Jupiter je retrográdní a tak čekejme uvolnění v sobě. Dostane se nám příležitostí i možností zpracovávat a zpracovat hodně informací. Možná si i hodně věcí uvědomíme. Zjistíme, že řada informací byla dost důležitá na to, aby změnila to, čím se v životě řídíme a co řešíme. Možná také se jen dostavila odvaha. Tak proč ji nevyužít.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...