Astrologova sobota 24.12.2022 – Pospolitost

Na začátku svátečních dnů stojí za to se podívat nahoru na nebe, co dostaneme naděleno shůry. Tady to neovlivníme tím, jestli jsme hodní nebo zlobiví, nebesa rozdělují podle vlastního klíče. Pokud ho aspoň vidíme v dálky v podobě planetárních konstelací, můžeme se připravit a pak lépe zareagovat. V tom je skryta i naše svoboda, totiž na události reagujeme podle svých schopností, talentů a možností.

Prvním pohledem tu vidíme náklad planet (Luna, Venuše, Merkur, Pluto) ve druhé polovině Kozoroha. Ukazuje se tak, že na jednu stranu vidíme ve svátečních rituálech záchytné body (pomalu uplynulý rok to zoufale nenabídl), na druhou stranu si stabilitu velmi přejeme a hledáme ji ve všem, co je spojené s tradičním a pospolitým prožívaním svátků.

Tématem budiž tedy pospolitost a semknutí se. Kéž se nám v tom podaří překonat rozdílnost i konflikty mezi lidmi kolem nás i v širším okolí. Potřebujeme se, zdá se vilce než jiné roky. Kozoroží planety totiž ukazují na úkoly a nadčasová témata, o kterých víme. Bude třeba je brzy vyřešit ( v kvadratuře v Beranu je Jupiter) a nejspíš nám v prvních dnech ledna pomůže retrográdní Merkur, který změkčí jindy drsné starty nového roku. Třeba přijdeme na to, že bychom na zájem na sebe měli být hodní. Vyžaduje to trochu laskavosti a nic to nestojí.

Sextil Merkuru s Neptunem může nakonec přece jen dodat dnům hlubší, mystickou, někde i měkčí atmosféru, kde se bude dařit dobře míněným slovům porozumění.

Aspekty dnešního dne nám nejspíš pomohou překonat přirozený ostych a my si dovolíme být víc lidství a citlivější než jiné roky. Možná také už trochu bilancujeme události letoška a přemýšlíme, co dělat v nastávajících dnech jinak. Svátky přicházejí vhod, vidíme jasněji kdo jsme a co potřebujeme nejen teď nyní, ale i z dlouhodobého pohledu. Kdo se v těchto dnech nastaví a naladí, může si v meditaci už sáhnout hodně hluboko do budoucnosti a zažít/ ucítit témata léta. Nesníží to skryté napětí, ale uvolní to mysl.

Přeji příjemné a inspirující sváteční dny přátelé 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...