Astrologova sobota 28.5.2022 – Venuše vstupuje do Býka

Venuše se dnes přesouvá z Berana do Býka, v Býku setrvá do 23.6. Čekají nás hezké časy? V jistém smyslu určitě. Venuše v Býku si z principu chce udělat život hezký. Chce být akceptována, potřebuje být milována, je pro ni důležité tvořit a vytvářet. V Býku vládne a tak předpokládejme, že jí tyto aktivity půjdou silněji, výrazněji a lépe. V některých případech to přežene, to v těch momentech, kdy na ni budou nepříznivé aspekty od Saturnu ve Vodnáři.

Příznivý trigon s Plutem v Kozorohu může její projevy dělat poněkud úpěnlivými a nátlakovými. Konjunkce s Uranem pak přijde s nějakými těmi překvapeními, konci i začátky. To bude 11.6. Ostatně celý letošní pobyt Venuše v Býku bude o tom, aby zvýraznil naše hodnoty, potřeba a lásky, aby nám dodal kuráž je dát najevo. Měl by pomoci také dát najevo a zvýraznit všechno, co potřebujeme, co nám (už delší dobu) leží na srdci a bez čeho máme pocit, že se neobejdeme. Ve vnějším světě a společnosti jako takové často půjde o hodnoty. Zjistíme, že je potřeba je umět nejen definovat a prosazovat, ale také za ně i bojovat.
Dnešní první den s Venuší v Býku bude takový výrazný. Bude se setkávat staré s novým, beranská Venuše si bude podávat ruku s tou Býčí. Přijdou tak nové pohledy na staré věci. Přijde nastartování k novému, ale i popřemýšlení nad tím, co běží. Možná na leccos změníme pohled a to bude už natrvalo.

Venušanské prožitky se budou mísit s těmi přicházejícími z konjunkce Marsu s Jupiterem. Ta bude dobíhat a nás podněcovat k tomu, abychom do všeho strkali nos, i do toho, co nám nepřísluší. Budeme pohybliví a jaksi neukotvení. Mohou se lehce měnit plány a vznikat názorové střety, kt. bychom ale měli umět mít pod kontrolou. Tak taková bude sobota.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...