Astrologova sobota 31.12.2022 – Jak máme naloženo na cestu

Před námi je víkend, během něhož bude převážně Luna v Býku. Vstoupí do něj v sobotu večer. Do té doby budeme ještě beranovat. Sobotní den tak nemusí být v první části vůbec klidný, co načal včerejší kvadrát Slunce – Luna, to dorazí dnešní kvadratura Luny s Plutem, Venuší a Merkurem.

Co se nezvládlo v pátek, to si vyčteme v sobotu. Kromě konfliktů se ale dobře dozvíme, na čem jsme a co si můžeme dovolit. Pomalu tak končí exponované období posledního týdne a něco, ve kterém jsme velmi významně (někteří i prostřednictvím nečinnosti) pracovali na své budoucnosti.

Sobota je ale také dnem, ve kterém se můžeme zbavit, doslova setřást všechny své náklady, vše, co vlečeme na hřbetě. Osobně nebo v rámci meditačních procesů si tak lze vyříkat to, co ještě zůstalo nejasné.

Sobota večer tak muže být klidná s praktickými kroky. Možná se povede něco popsat, definovat a stabilizovat (dispozitor Venuše je v Kozorohu). Důraz na zdravá a pragmatická řešení se vyplatí. Nemusí být hned po našem, časem se záležitosti vystříbří.

Konjunkce Venuše s Plutem na 28. stupni Kozoroha je asi ta nejsilnější konstelace na přelomu let. Naplní se až nad ránem v pondělí, ovšem seznámíme se s ní už v sobotu. Bude o správnosti, preciznost, korektnosti v jednání. Možná nám pomůže ujasnit si hodnoty, touhy a chutě a přiblížit se k nim prostřednictvím jednání. Kdykoli se tyto dvě planety setkají v konjunkci, vždy ukazují na silné osobní momenty nebo také na to, že události budeme prožívat osobněji než se tak obvykle děje. Zároveň jako bychom byli pod rentgenem, ucítíme, že nemůže fungovat nic, co není správné, pravdivé a zodpovědné. V tom, do čeho se budeme pouštět, budeme chtít dosahovat kvalit nejvyšších.

Pomalu dobíhá letošní rok, který planety chápou jen jako číslo, přemýšlí-li o něm vůbec ponořeny do spletitostí cyklů. My dole na Zemi tak nějak potřebujeme čas dělit, abychom se trochu v dění vyznali. A velká část z nás ho dělí v čase Kozoroha, na konci prosince.

Letošní prosinec byl kupodivu drsnější než v jiných letech a jeho prožitky s námi ještě nějakou dobu budou pracovat. Kvadratura Jupiteru se Sluncem spojená se Slunovratem a koncentrace osobních planet v Kozorohu s jejich aspekty, to všechno obrátilo naši pozornost ke zcela jiným hodnotám a prožitkům než na jaké jsme touto dobou obvykle zvyklí. Šli jsme víc do nitra a zjistili, že je potřeba v sobě cosi přenastavit a začít dělat jinak. Tyto záležitost ještě nejsou (na rozdíl od 22. roku) hotové a tak čekejme, že vyvrcholí až kolem úplňku v Raku za týden.

Zatím si popřejme úspěšný přechod z roku do roku a k tomu, abychom si po symbolickém mostě do toho nového přenesli jen to, co potřebujeme, co nás těší, baví a rozvíjí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...