Astrologova středa 10.7.2024 – Slunce a Saturn

Dnes už nabíhá zajímavý trigon Slunce se Saturnem. Pro nás to může být symbol jistoty, kvality a splněných představ. A opravdu, čeká na nás v následujících dvou dnech symbolická sklizeň. Jak jsme zaseli, tak se nám to nyní vrací. Přičítat to můžeme i faktu, že Saturn je retrográdní a tak hodnotí, chválí nebo vrtí hlavou.

Je tedy ideální čas projevit respekt, oddanost, poděkovat, usilovat o pocty. Můžeme také korigovat, opravovat a bude to zpravidla přijímáno v dobrém. Je čas obnovovat smlouvy, vztahy, apelovat na dohody, dávat věci do pořádku a věnovat se tomu, za čím vidíme kvalitu života.

Tím, že je Saturn retrográdní, můžeme očekávat uklidnění, hledání rozumných východisek a snad i ruce nabídnuté a podané pomoci a jednání. Dost konzervativní aspekt. Současně i aspekt promyšleného budování a konstrukce. Aspekt nás doslova zve k tomu, abychom si znova a pořádně přečetli všechno, co jsme jen tak očima přelétli.

Dál to nebude tak růžové. Luna v kvadrátu s Jupiterem přichází se zmateným dopolednem a Strýčky Poplety rojícími se na každém rohu. Můžeme podcenit nebo přecenit nejen síly a možnosti, ale i svou otevřenost a hladinu velkorysosti. Ne vždy vyjde to, co bylo naplánováno, nevěřme ani profíkům 🙂
Dnes vrcholí trigon Lilith s Plutem (hodně jsme o tom psal včera, tak si případně najděte) a může se projevit podivnými situacemi, bizarními zážitky, vyšroubovanými emocemi a absurdními projevy, což vše by nám mělo otevřít oči a přimět věnovat pozornost tomu, co dlouhodobě přehlížíme. Každopádně je tu jeden ze dnů, ve kterých bychom se měli osvědčit jako ti, co mají situace pod kontrolou.

You may also like...