Astrologova středa 14.12.2022 – Slunce, Neptun a Jupiter

Dnes se naplno setkáme s kvadraturou Slunce ve Střelci a Neptunu v Rybách. Na osobní rovině můžeme zažít nepochopení a míjení se. Na rovině inspirací potkáme nulu. Vlastně ne, za nulu bychom ještě byli rádi. Můžeme vnímat, jak nám energie odtéká spoustou nepolapitelných pramínků.

Samozřejmě, že stěžování si na zlovůli osudu už bylo dost. Dá se bědovat, dá se nedívat, dá se i sledovat, kde nám energie odtéká. Jsou to především místa, kde jsme naivní, nedůrazní, nedůslední, oblasti, kde si (nebo jiným) dovolíme jednat bez pravidel a kde důvěru delegujeme na ně nebo kde si mumláme, že to tak mělo být.

Nemělo, to tušíme. Problémy neptunského typu se nám dějí tam, kde pomyslná řeka neteče jasným korytem a tam, kde spoléháme na něco, co není. Kvadrát je ideálním podhoubím jak pro idealisty, tak pro ty, kteří se setkávají s hlubšími (třeba karmickými) nastaveními typu slib & přesvědčení. Stojí za to využít aspekt a tohle si pořešit.

Jupiter je v konjunkci s hvězdou Scheat. Ta nemá příliš dobrou pověst, je nejasná, nejednoznačná, přichází s pochybami, nepravdami a mlžením. Málokdy z toho vznikne něco dobrého. Možná je to opět rada pro nás, abychom byli pokud možno konkrétní, jasné a raději říkali pravdu i když se třeba bojíme.
Nepříznivé aspekty tu nejsou od toho, aby škodily, ale k tomu, aby ukázaly jasně na to, co je potřeba změnit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

 

You may also like...