Astrologova středa 18.1.2023 – Pluto v konjunkci se Sluncem

Dnes bude důležitý den. Nebo alespoň důležitější než řada jiných okolo. Možná se rozhodneme o něčem důležitém. Podmínky a podpora k tomu tady jsou. Pluto se nachází v konjunkci se Sluncem v Kozorohu. Pluto vládne hloubkám, mocné síle skryté ve všem a vládnoucí všemu, je to poslední planeta. Slunce je naopak ve středu dění a symbolizuje nás, naše ego, naše schopnosti a ambice. Spojují se tu tedy výjimečné podmínky s našimi schopnostmi.

Aspekt ani není tolik o tvořivost jako o nutnosti. O nutnosti udělat to, co je i tak jasné. O potřebě projevit a najevo dát to, co vládne nitru (nebo se aspoň v nitru výrazně ozývá). V dnešních událostech tak vidím vyústění dlouhodobých procesů s tím, že je tu chuť začít dělat věci jinak. Jinak, tedy po novu, s novými podmínkami, s novými možnostmi. Nezavrhujeme to staré, ale hledáme funkční cestu. A k té nám dneska pomáhají všichni svatí nebo aspoň všechny možné okolnosti. Není to samozřejmě lehké a snadné. Je třeba vyvinout neobyčejnou a nadlidskou sílu, ale to už tako nějak víme.

Dnešní události pochopitelně nemusejí být razantní a bojovné. Možná stačí jen něco nechat dotéct, uvolnit se, uvědomit si fakta, přijmout realitu v té podobě, v jaké ji vidíme. Podmínky nás ale i tak povedou k jasným a jednoznačným postojům, což můžeme využít klidně i tam, kde potřebujeme v životě něco maličko poupravit, stopnout nebo rozběhnout a pro co jsme doposud nenašli sílu, odvahu a ani příležitosti.

Merkur se dnes otáčí z retrogradity dopředu. Má za sebou několik měsíců návratů, zastavení, hledání všeho možného. Je pravděpodobné, že na té zpáteční cestě jsme leccos skutečně našli a objevili, možná jsme si to zasloužili, možná nás to jen oslovilo. Nyní půjdeme pomalu s Merkurem dopředu a teprve tohle období nám ukáže, nakolik to nové bude nadále součástí našeho života. Může se jednat o leccos, lidmi počínaje, prací, projekty pokračuje a novými pohledy na svět a dovednostmi konče. Dokud Merkur nevyjde ze svého stínu (tedy úseku, ve kterém se pohyboval na cestě zpět od poloviny prosince), bude to 6.2., není jasno, není definitiva. Není třeba bojovat, co je naše, to s námi zůstane.

Dnešek je tedy bodem obratu. Obratu pohledů, v myšlení, v tom, čemu věnujeme pozornost. Každý si do toho dosaďme to, co je pro nás aktuálně důležité.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...