Astrologova středa 20.12.2023 – Být nebo mít

Slunce v polosextilu s Plutem nám nabízí nové začátky. Ukazuje se, že docela vcelku nenápadně na jedné straně, ale mocně, můžeme to uvnitř sebe cítit, něco začíná. Záležitosti nemáme úplně pod kontrolou a nevíme, co všechno z toho vyjde, ale tušíme, že držíme v rukou docela zajímavý potenciál. Jak ho naplníme, budeme vědět zhruba za měsíc při konjunkci Slunce s Plutem na 30. stupni Kozoroha.

Luna v Beranu v trigonu se Sluncem i Marsem nám konečně umožní uvolnit energii. Ožijeme, rozmrzneme, uvolníme se a rozvážeme si ruce. Nebo se o to aspoň pokusíme. Uvědomíme si zase po čase, že spokojenost je normální stav a že pokud něco potřebujeme, můžeme si o to říci.

Večer a v noci už začne být znát opozice Venuše s Uranem, která nás bude provázet slunovratovým obdobím. Čas okolo slunovratu bude neklidný a plný zvratů, možná i chuti zacházet do extrémů. Možná tak ta opozice ukazuje na nutnost se rozhodnout v tom, co v životě chceme a potřebujeme, abychom se za tím mohli vydat. Možná taky ukazuje na věčné Frommovo dilema Být nebo mít.

S ranním Merkurem v kvadrátu s Lunou bychom měli být opatrní ohledně kontaktování a sdílení, není totiž úplně jasné, zda se navzájem všichni chápeme a tak maličkost může mít v rámci komunikace dalekosáhlé následky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...