Astrologova středa 27.10.2021 – Sebedůvěra

Dnešní den nemusí být vůbec lehký. V rozpisu najdeme Lunu proti Plutu a současně obě planety jsou v rozporu s Marsem. Na štíru budou rozhodně city, ty se dostávají na křižovatku. Zdá se dále, že je potřeba je poslechnout a udělat kvůli nim jisté nevratné kroky. Další postup tedy závisí zcela na tom, jak důvěřujeme a v co věříme. Dostáváme se v různých životních situací na tenký led, připadáme si, že riskujeme víc než bychom byli schopní unést. A tak je název křižovatky nejspíš Věřit či nevěřit?

Do otázky víry samozřejmě zapadají i vlivem Pluta, kt. má v gesci záležitosti skryté a skrývané, situace podprahové, vytěsňované, nepřijaté a zamlčované. A tak se tu neřeší jen to, co je teď zde, ale podobné momenty v minula (a kdoví, zda ne i z budoucna :)). Řešení můžeme najít v protilehlém „rohu“ horoskopu, v Chironu v Beranu. Ptejme se vlastních zkušeností, zkoumejme minulé podobné případy, vraťme se k celé řadě zkušeností. Nezůstávejme v tom sami, hledejme a ptejme se. Kontaktujme a komunikujme.

Okolnosti mohou být příznivé. A Venuše vyměnila svůj kvadrát s Neptunem za sextil s Jupiterem a tak se nabízí celá řada možností, jak jít v životě dál. Vidíme, že klíčem je sebedůvěra a na ní závisí realistické zhodnocení situace. Dnešek je tak dobrý nakonec pro plány, pro hledání nástrojů, návodů a pomoci. Příznivý vzájemný aspekt obou dobrodějů, Venuše a Jupiteru ukazuje na to, že Podpora se najde.

Luna v Raku se dostává v jednu chvíli na vrchol konfigurace Boží prst (tvoří ji ještě Venuše a Jupiter) a tak se zdá, že projevení citů, ukázání zranitelnosti, dání emocí najevo může být klíčem k řešení situací, návodem k posunu a cestou ke smíření.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...