Astrologova středa 29.9.2021 – Retrográdní Merkur: Zpět po vlastních stopách

Merkur ve Vahách retrográdní, Venuše v trigonu s Neptunem, Slunce v trigonu se Saturnem, Luna v kvadrátu se Sluncem. Mísí se tu příznivé i nepříznivé vlivy, radost s napětím, tlak s uvolněním, příležitosti s konflikty.
Navenek vnímáme stabilitu. Je znát to, že zásluhy jsou oceněny, klidně i ty staršího data. Je čas pro nové plány, zejména dlouhodobé.

Dovedeme být všímaví, citliví, jemní, vstřícní. Poetičtí a neagresivní. Dovedeme si užívat aktuálních okamžiků.
Retrográdní Merkur, téma číslo jedna nás vede zpět po vlastních stopách. Díváme se dozadu ve vztazích, důležité jsou dohody a pravidla. Zkoumáme to, co proběhlo, zajímáme se o alternativy. Řešíme, co mohlo být. Kontrolujeme, porovnáváme, srovnáváme. Hledáme ideál, přemýšlíme o kvalitách.

S retro Merkurem opatrně se slovy, domluvami, technikou, koupí a prodejem. Toto postavení je ideální pro prověrky a ujištění. Celé retro období Merkuru nám ve výsledku má ukázat, co je pro nás důležité a čemu a komu, jakým tématům věnujeme a máme věnovat pozornost.

A především v nitru působí kvadratura Slunce ve Vahách s Lunou v Raku, kt. nás uvnitř čistí a pomáhá nám spojit pocity s jejich vyjádřením. Introverty učím mluvit a extroverty se zastavit a dovolit si cítit.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...