The White Banners: Drama o spravedlnosti, svobodě a lásce v režii Levana Mania uvede Divadlo Na Prádle

Divadlo Na Prádle uvádí drama o životě, svobodě, spravedlnosti a lásce, The White Banners. Autorem je gruzínský režisér Levan Mania z D´Prompt Theatre. Hra je adaptací díla gruzínského spisovatele Nodara Dumbadzeho. Je to příběh mladého muže Zazy, který je nespravedlivě obviněn. Zatímco čeká na svůj rozsudek, potkává ve vězení celou řadu osobností, každá s odlišným životním příběhem, minulostí, touhami. Divadelní drama o svobodě a spravedlnosti v divácích i přes tíhu tématu zanechává světlou naději.

Dílo si mohou diváci vychutnat na intimní scéně Divadla Na Prádle 1. a 2. října od 19 hodin. Hra je v anglickém jazyce s českými titulky. Lístky jsou dostupné online.

Hra vychází z dílny uskupení D´Prompt Theatre, které vzniklo v roce 2019 a zaměřuje se na současné divadelní performance, které nebyly dříve zinscenovány nebo starší díla představena více klasickým, méně interpretačním způsobem. 

Nodar Dumbaz (1928 – 1984)

Nodar Dumbaz je jeden z nejslavnějších gruzínských spisovatelů a novelistů. Obdržel řadu ocenění, mezi nimi například Státní cenu Šoty Rustaveliho (1975) a Leninovu cenu (1980). Knihu The White Banners napsal v roce 1973 a spolu s díly The Sunny Night nebo The Law of Eternity patří mezi jeho nejvýznamnější díla. Většina jeho děl byla zdramatizována nebo zfilmována. 

Levan Mania, Nodar Dumbadze THE WHITE BANNERS

Režie, dramaturgie a scéna:      Levan Mania

Osoby a obsazení:

ZAZA                            Alexander von Lyutenskov
STARLING                     Allan Lemaja
ANNA (MATKA ZAZY)  Jade Marie Becker
GUOLIAN                     James Porter
UNCLE ISIDOR             John J. Malafronte
PROFESSOR                 Johnny Parma
NUNU                          Lizi Liklikadze
LEMON                        Marc Dexter Cram
ANDREI (THE GUARD) Michal Pochna
GOGOL                        Scott Sophos

The White Banners

Místo: Divadlo Na Prádle, Besední 487, 118 00 Malá Strana
Jazyk: anglický, titulky: české.

You may also like...