Astrologova středa 5.8.2020 – Merkur vstupuje do Lva

Přichází nová kvalita. Kdekdo na to čekal. Doposud jsme řešili, nastavovali, probírali se kdečím. A nyní už můžeme efektivně konat! Přichází čas Merkuru ve znamení Lva.

Po příští týdny až do 20. srpna (vstupuje do Panny) to budeme mít jednoduché. Pomyslíme a řekneme. Rozmyslíme a dáme najevo. Lví Merkur se nepáře s detaily a je ho všude plno. Posílí i Slunce ve Lvu, zatím bylo v tomto znamení projeveného ega samo.
Merkur ve Lvu, je to dobrá nebo špatná zpráva? Dobrá pro tvoření, hry života, pro sebevyjádření. Konfliktní bude Merkur s býčím Uranem (a principem Býka vůbec), bude tlačit ke změnám, bude vyrývat, když nebude po jeho a bude i vyzývavě ironický v emoce budících momentech. Přijdou momenty (okolo 10. srpna), ve kterých se Merkur dostane do střetu s plány a vizemi, jakkoli budou rozumné.
Pojďme se vrátit k dnešku. Nálady budou neopodstatněně uvolněné a mírně pozitivní. Asi jako při očekávaném odjezdu na dovolenou. Těšení se a očekávání něčeho nového. Současně s Merkurem do Lva bude i dnes vstupovat Luna do Ryb. Zdá se, že rádi ze sebe setřepeme tíži každodenních úkolů a začneme se projevovat osobně, skutečně. Naše okolí na chvíli, to než si zvykneme, konečně uvidí, jací jsme doopravdy.
S tím jistě bude korespondovat Venuše v Blížencích v konjunkci se severním uzlem, která bude reprezentovat touhu po naplněných okamžicích. Co si pod tím představit? Instantní spokojenost, štěstí z drobností, radost z maličkostí. Možná i naplnění malých drobných dílčích přání. A chuť si toto do budoucna (z)opakovat.

Kvadrát Marsu s Jupiterem se bude rozbíhat. Pro dnešek tenhle odcházející aspekt znamená to, že bouřka se přesunula do sousedního údolí a teď je potřeba se zamyslet nad tím, co by se dalo dělat jinak a líp. Šrámy zůstávají, ale jakási nesnesitelná lehkost léta dotírá tak jak vosy nad kelímkem limonádou v horkém letním odpoledni. Problémy tu bzučí, ale kdo by jich dbal.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...