Wolverine Znovuzrození je první díl nové řady Legendy z Nakladatelství CREW

Velký hrdina startuje velkou řadu! Titul Wolverine: Znovuzrození se stane prvním dílem vydaným pod novou řadou Nakladatelství CREW s názvem Legendy. Tajemství zrodu záhadného hrdiny je konečně odhaleno, a to v kresbě Andyho Kuberta a Richarda Isanoveho. Kým tedy Wolverine skutečně byl a odkud pochází?

Nakladatelství CREW stojí za spoustou zajímavých věcí, ne nadarmo jde o největší komiksové nakladatelství v České republice. Vydáním mistrovských děl evropského komiksu pomohlo odstartovat vlnu zájmu o evropský komiks, prosadilo u nás japonské komiksy – mangu, Znovuzrozením hrdinů DC (řada je vydávaná spolu s nakladatelstvím BB art) rozjelo masivní superhrdinské série a teď přichází s novým projektem. Řada Legendy představí ty největší komiksové ikony Marvelu a DC.

 „Snažíme se držet tempo se zahraničními vydavateli a v našich pravidelných řadách se soustředíme spíše na novější tituly,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW. „Naším cílem je, aby si čeští čtenáři mohli úspěšné komiksy přečíst co nejdříve po jejich vydání. Ale trh se rozrostl a čtenáře už začínají zajímat nejen novinky, ale i to, co jim předcházelo. Moderní komiksová klasika. Proto je tu série Legendy, v níž se zaměříme na to nejlepší z minulosti. Na kultovní díla superhrdinského žánru, která budou vycházet i v důstojném zpracování – vázané s přebalem, v jednotné elegantní podobě navržené grafikem Petrem Charvátem.“

Celou tuto volnou sérii odstartuje komiks, který ve své době způsobil velký šok. Týká se jednoho z nejpopulárnějších hrdinů nakladatelství Marvel, Wolverina. Jeho minulost byla dlouhou dobu zahalena tajemstvím. Ano, v tom, co dělá, je nejlepší, ale kým skutečně je? Odkud pochází a jak se jmenuje? To totiž neví ani on sám. V první knize z řady Legendy se vše dozvíte. Stanete se svědky šokujícího příběhu mutanta, z něhož se stává Wolverine.  Tajemství jeho zrodu je konečně odhaleno!

Obvykle po takhle zásadní změně statusu quo vypukají bouře – tady o kvalitě komiksu svědčí i to, že ho fanoušci naprosto přijali a stal se kánonem.

Ale Legendy tímhle jen startují.

„Začínáme Marvelem,“ pokračuje Petr Litoš, „protože Marvel má u nás i díky filmům obrovskou oblibu a zájem je jak o novinky, tak o klasické příběhy. Samozřejmě startujeme Wolverinem, ale už připravujeme slavnou událost Občanská válka (kterou se inspiroval i třetí filmový Captain America). Nezapomínáme ale ani na DC. Tam začneme novým a reprezentativním vydáním takové klasiky, jakou je Návrat temného rytíře, a dál plánujeme McKeanem nádherně malovaný Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě. V plánu jsou i zbrusu nové tituly. Kupříkladu slavný komiks Batman: Temné zrcadlo, kterým vstoupil do DC vesmíru uznávaný Scott Snyder, a kde představil novou zásadní postavu batmanovského vesmíru. U Marvelu se zase chystáme vrátit do Deadpoolovy minulosti a představit jeho úplně první příběhy.“

Do budoucna chce Nakladatelství CREW vybírat komiksy, které jsou dodnes zajímavé a které nestihly zestárnout. Komiksy, jenž nenabízejí jen zajímavý příběh a kresbu, ale také přinášejí uzavřený děj a dají se číst i samostatně.

Vydává Nakladatelství CREW; scénář Paul Jenkins; kresba Andy Kubert; 197 barevných stran; 599 Kč.

Titul Wolverine: Zrození vychází 4. srpna 2020 a je k dostání na www.obchod.crew.cz a u dobrých knihkupců.

You may also like...