Astrologova sváteční neděle 4.4.2021 – Merkur vstupuje do Berana

Přesná kvadratura Slunce s Lunou v Kozorohu bude až v poledne. Možná to bude čas, který nás oddělí od minulosti, kt. chceme nechat za sebou. Je potřeba pro to ale něco udělat. Možná to bude čas, v němž konečně uvidíme před sebou své úkoly, jež tak hledáme. Nejspíš to ale bude čas, kdy si uvědomíme, co máme dělat a neděláme, co se má dít a neděje se.

A přece jen se svět hýbe! Mohl nám několik týdnů připadnout zamrzlý a bez odezvy. To jsme prožívali s Merkurem v Rybách psychoanalýzu i jiná psycha. Teď už nebudeme. Budeme odvážnější. Na svých cestách ale už nemůžeme spoléhat na druhé, od teď ve všem, co chceme uskutečnit, musíme jít sami. Pro všechno, co chceme si musíme dojít nebo dojet. Nejdřív si to ale musíme namalovat, namyslit, přesvědčit sebe i osud, že to tak chceme.

Merkur bude v Beranu do 19. dubna a vůbec se nebude mít špatně. Letos může počítat s podporou Saturnu a Jupiteru z Vodnáře a také pomůže Mars v Blížencích. Zdá se, že v následujících 14 dnech určitě na něco důležitého přijdeme. Hlavně se do pohybu dávají události, zejména ty malé, drobné, každodenní. Hodně záležitostí se vyjasní a nebudeme se už točit ve věčných kruzích nevědomí. Už totiž víme. Dnešek je ideální na nové nevyšlapané cesty, nové přístupy, postupy i na jasná a konkrétní slova.

A samozřejmě přeji i radostné prožití svátečních chvil.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...