Astrologovo pondělí 12.9.2022 – Komplikovaná možnost dorozumění

Po rybím víkendu s Lunou v Rybách, s úplňkem v Rybách, s Marsem v nepříznivé kvadratuře na osu úplňku zůstalo leccos odkryté, obnažené, nedomyšlené, nevyřešené. Ale otevřené, řekl by optimista. Luna v Rybách běžně uzavírá a chtěla i tentokrát, ale když on se v záležitostech vrtal ten Mars. Jistě, většina z nás, ať osobně nebo v v blízkosti se setkala s agresí nebo aspoň jí podobnými nepříjemnostmi. Události tak odhalily dávná zranění, momenty, kdy se s námi nezacházelo hezky, fér nebo kdy jsme byli svědky takových událostí. A často jsme nereagovali s nadhledem, koneckonců velká část projevů se netýkala nás, ale jejich původců a pustili jsme se do marsických šarvátek i my sami.

Proč se vracet k událostem uplynulého víkendu? Možná právě proto, že zdaleka nejsou uzavřeny a proto, že mají souvislosti s tím, co se bude dít i dnes.

Luna v Beranu se setkává s Chironem a tak může leccos bolet. Budeme se snažit o korekci. Jak u sebe, kde se budeme starat o to, abychom si záležitosti vysvětlili, tak v okolním světě, kterému budeme mít v úmyslu sdělit popis našich postojů. Půjde ve skryté podobě ovšem o naše hluboké záměry, dlouhodobé cíle. O to, jak je s námi zacházeno a kterak je s námi jednáno. Často neumíme emoce předat přímo, uchýlili jsme se v předchozích dnech do pasivity mlčení a nyní máme před sebou cc dva dny, během nichž ti méně šikovní opisem a oklikou a ti, co budou mít víc štěstí a pomohou jim okolnosti či přihrají pomyslný míč události, naprosto jasně a přímo vyjádří svůj program.

Diskutovat o tomto manifestu půjde až ve druhé části týdne s Lunou v Býku. Zatím si užijeme nejistotu samoty a vyrovnávání tlaků, které cítíme uvnitř. Že musejí ven, je jasné. Ideálně tak, aby byly spojeny s různými nabídkami podporujícími konstruktivní řešení.

Koneckonců v Beranu je i retrográdní Jupiter, tak dobrá řešení mohou být nadosah. Zaměřme se na Merkur v opozici ve Vahách. Ten proti nám není nepřítel, oponent, ale potenciální spojenec, přítel, souputník. Dokážeme to? Pomůžeme především svému klidu, emocím a tím sami sobě.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...