Astrologovo pondělí 13.6.2022 – Merkur vstupuje do Blíženců

Luna bude ve Střelci a v příznivém trigonu s Marsem, Chironem a také Jupiterem. Je tu tedy spontánní a nejen v počasí horký den. Leckde můžeme lehce způsobit přehřátí, koneckonců je Jupiter aktuálně vládcem Luny. Dnešní události nás skrytě no a někde i otevřeně povedou k tomu, abychom si uměli sami poradit bez nápovědy a pomoci. Měli bychom objevit onoho pověstného učitele sami v sobě. Luna ve Střelci hledá spravedlnost, důstojnost a otevřenost a tak ve spolupráci s beranskými planetami se pokusíme dosáhnout vysokých met. Samozřejmě je tu dobrý den na plánování.

Plánovat lze ledacos, jen opatrně, Jupiter má pomalu ale jistě velmi nepříznivý úhel, kvadraturu k Lilit v Raku. Aspekt se pomalu naplňuje. V reálném světě má tendenci nás vést k přehánění. Ale také může vytvářet velké citové nároky, takové, na kt. nám naši blízcí nebudou umět odpovědět. Lze se tak snadno dostat do konfrontace mezi očekávanými city a těmi, které dostáváme. Také tady aspekty doporučují ochlazení a odstup od věci.

Merkur vstupuje do Blíženců a vrací se do tohoto znamení po několika týdnech. Vlivem retrogradity se totiž na několik týdnů vrátil do Býka. No, konečný návrat do vlastního znamení představuje pro Merkur otevřenost, událostí posmaží rychleji dopředu, budeme se dobře spojovat a propojovat. V i na komunikacích nečekejme závaly a neporozumění jako v předchozích dnech (viz zavalená hlavní železniční trať u Vácu), spíš se mohou objevit přehlcení a neporozumění v těch momentech, kdy některý z nás bude myslet strašně rychle dopředu. Ano, nejbližší hodiny a dny jsou tu od toho, abychom se dokázali s těmi, co jsou pro nás důležití sladit, vyladit, najít společný rytmus myšlenek, kroků a činností. Tak vzniká soulad, tak se vytvářejí podmínky pro přijetí. A nenápadně na to bude dozírat několik dní Merkur.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...