Astrologovo pondělí 13.9.2021 – Unášet se

Slunce v Panně v opozici s Neptunem retrográdním v Rybách říkají nevíme. V těchto chvílích nedokážeme obsáhnout celý svět, vidět všechny souvislosti, obsáhnout všechna řešení a vypočítat možnosti i určit cesty. Můžeme se setkávat s nejistotou, nepochopením, vyšuměním do ztracena. To by byla ta horší stránka. Ta lepší dává šanci oddělit iluzi od reality. Můžeme umenšit vlastní svět a zjistit tak, když nebudeme zkoušet na nebe malovat vzdušné zámky, najdeme to důležité v klidu a pořádku. Asi také vidíme, co dál vyjde a nevyjde. Tento aspekt konfrontuje naše malé lidské vidění a bezbřehostí možností cesty, kt. má oproti nám vesmír. Třeba se zamyslíme i nad tím, proč trváme na nějakých přáních, za co nám stojí čekat na jejich realizaci a kolik práce stojí budovat něco, co nemá trvanlivost a vlastně nebude fungovat.

Na té praktické rovině se lze setkat s nepochopením. Zkusme tedy své myšlenky převyprávět jinak. Můžeme se setkat se závislostmi, zkusme se podívat na to, co si jimi řešíme (kompenzujeme) a co nám ve skutečnosti chybí. Dá se potkat s pocity, že se něco, co se nám nelíbí, zase opakuje. Zkusme se dívat ne na překážky, meze a limity, ale podívejme se do středu, co nás drží na této dráze. Střetneme se i s bláznivými myšlenkami, nereagujme, setkáme se s Dony Quijoty, pochopme jejich snažení. Uvidíme možná lépe vlastní budoucnost, nevěřme jí, zeptejme se na podrobnosti. Obecně všude tam, kde to to jde zjednodušujme, nevázejme se, vysvětlujme, nedělejme lidi kolem na sobě závislými a nenamotávejme si je do klubek vlastního osudu a jeho představ, projektů a prací.

A možná se zamyslíme nad tím, co pro nás představuje štěstí a naděje. Uvidíme, že nám chybí a zjistíme, že ho někde máme. Jakkoli fráze Nech se unášet je otřepaná a provařená, zamysleme se nad tím, kterak ulehčit sobě i jiným okolo tím, že nebudeme něco řešit a na něčem zdánlivě důležitým trvat. Dneska je pro to vhodný čas.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...