Astrologovo pondělí 15.4.2024 – Merkur a Chiron v Beranu

Přesná konjunkce Merkuru retrográdního s Chironem v Beranu. Křehký sextil Luny v Raku s Lilith v Panně na jedné straně a Jupiterem s Uranem v Býku na straně druhé.

Merkur s Chironem se letos na jaře již setkali a za několik týdnů se setkají potřetí. Nyní ovšem při zpětné cestě Merkuru přes Chiron jde o dost. Úkolem je odhalit citlivá místa a porozumět tomu, proč se problémy, příkoří, křivdy a bolesti dějí. Najít v sobě to zranění (archetypálně zraněné dítě) a poradit si s péčí o něj. Kdy nerad analyzuje, ten se může jen podívat na opakující se a hromaděné chyby a na základě jejich registrování se rozhodnout o jiných cestách, o méně kolizních plánech a o tom, že není třeba se neustále zraňovat. Nejde o masochismus, ale o závislosti, neřesti, sklony k určitým řešením, zakořeněné postupy, oblíbené předsudky, systémové podhodnocení nebo přecenění sebe sama.

V realitě se tak budeme setkávat nejspíš častěji s nepříjemnými situacemi a jakoby náhodou a jakože nápadně se nám budou nabízet jiné pohledy na potíže a nevyzkoušené nástroje řešení. Stačí se podívat do vlastního horoskopu na planety a domy, které odpovídají zhruba 20. stupni kardinálních znamení. Je prostě čas druhých šancí, tak jej využijme pro rehabilitaci.

Luna v Raku se svými sextily ukazuje na velmi křehké vědomí o tom, co je důležité a pro nás správné. Můžeme během dne často balancovat mezi tím, co pomáhá a co škodí a jednotlivá drobná nebo dílčí rozhodnutí nás tak mohou posouvat buď směrem do světla nebo naopak do tmy. Tmu neporazíme tmou, ale světlem.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...