Astrologovo pondělí 17.1.2022 – Pod vlivem úplňku

Úplněk na 28. stupni znamení Raka sice bude až po půlnoci, ale všechno se na něj chystá a procesy, kt. žijeme k němu směřují. Lunu už najdeme v Raku, Slunce se včera setkalo s hloubkou Pluta. Neptun v trigonu a sextilu na opoziční dvojici vyčkává, scéna je připravena!
Úplňková témata budou v gesci Raka a Kozoroha. tedy citovost, citlivost, rodina, děti, zázemí, jistoty, bezpečí, podpora, její projevení i přijetí.

Můžeme očekávat, že tato témata se objeví na osobní i společenské rovině. Na druhé zmíněné se můžu připojit i téma kolektivního bezpečí a jistot. Dnešek tak bude dnem, v němž se ponoříme poněkud hlouběji do vlastních témat a časem, ve kterém se zasníme, případně nám osud naservíruje hlubší osobní témata, ke kterým nebude nemožné se nevyjádřit.
Přichází tedy čas poznat a uvědomit si, jak si v životě stojíme, kterak žijeme, s kým sdílíme vlastní život a osud. Možná zatoužíme po větší intenzitě a výraznější stabilitě. Odrazit se to může ve financích, rodinných i jiných vztazích, v potřebě budovat, zabezpečovat, vychovávat, ale i směrovat.

Pod tlak se tak mohou dostat rodinné, citové a pečující vazby. V nějaké podobě a třeba i decentně a možná že i zoufale se budeme potřebovat projevit. Už proto, že na tyto záležitosti je pravý čas a je možnost si tak vše ujasnit, vyříkat a nastavit.

Do hry vstupuje ještě sextil Merkur – Chirón s opravárenskými tendencemi, kdy budeme toužit po pochopení, vysvětlení tam, kde nebylo něco jasné a po nové příležitosti a šanci tam, kde něco neprošlo nebo neproběhlo pro nás vyrovnaným a harmonickým způsobem. Aspekt nás povede většinou k správnějšímu a kvalitnějšímu jednání, tedy pokud jsme na dané téma dostatečně empatičtí.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...