Astrologovo pondělí 20.2.2023 – Novoluní ve znamení Ryb

Pro astrologii jsou nový důležité. Jsou určitými mezníky a pak také citlivými bodu. Když přes ně
poté přechází nějaká planeta, vždy pak téma novoluní oživí. Zanedlouho to bude Merkur až vejde do Ryb. Ten Nov bude, to jsem zapomněl poznamenat, na 2. stupni Ryb.

Nov je tedy významný moment. V řadě případů se do okamžiku novu umístí začátky nových procesů. Nový mají tendence oddělovat déletrvající události. Nov v Rybách má tu povahu, že nejen dovede svědomitě zvědomit nejasné tendence, motivy a přání, ale také umí ukončovat slabá a nejednoznačná témata.

Takže nov v Rybách by nám měl umožnit uvědomit si vlastní sílu, vyplývá nejspíš z naši integrity. Jsme tak silní, jak si dovedeme uvědomit své možnosti. Můžeme pak leccos stopnout, rozběhnout nebo začít dělat jinak.

Dnes se také potkáme s Venuší v Beranu. Dost jiná energie, je odlišná od toho, co představuje nov tak jak jsme si to před chvílí popsali. Je to výrazná ženská síla, ale také síla prosazení se, síla hodnot. Uvědomme si, že par hodin nazpět byla Venuše v sextilu s Plutem a na taková spojení se nezapomíná. Takže dnes kromě rybích témat, začátků atd. ještě budeme chtít být vyslyšeni a přijati. Potřebujeme také svět seznámit se svými přáními a hodnotami a trochu budeme prchnout po jejich přijetí. Snad se nám ho dostane.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...