Astrologovo pondělí 17.10.2022 – Račí klid

Merkur včera vystoupil ze svého stínu, tedy z oblasti, ve které byl retrográdní. Smýkal se tak mezi 26. stupněm Panny a 9. stupněm Vah od 7.9. a zakonzervoval řadu témat. I my se v nich smýkali a byli nuceni se jim podívat na zoubek a také z nich najít východisko. Zdá se, že už je hotovo. Každopádně v neděli jsme mohli pocítit závan čerstvého vzduchu. Máme to za sebou a uvolněni z úkolů můžeme se posunout zase k dalším tématům.

Na druhé straně zpomaluje Mars v Blížencích. Je jasné už, jaké náměty do života nám přinesl pro následující sezónu. Ta započne naplno jeho otočkou do retrogradity na konci měsíce. Už v současnosti nám lenivý Mars přináší zpomalení aktivit, k mnoha z nich je potřeba se prokousávat. Zároveň nám klade otázky po smyslu toho, co děláme. A s kým naše akce sdílíme. V rámci toho, oč usilujeme hledáme spolupráci, která ale pomalu začíná váznout … Děje se tam, kde aktuálně nemáme věci ve vnějším světě vyjasněné nebo tam, kde postrádají naše projevy jasný a konkrétní postoj.

Luna v Raku dává dost šancí poznat své nitro. Samozřejmě se tak děje samovolně a tak trochu mimo naši kontrolu. Vliv na to má jistě trigon s Neptunem v Rybách i konjunkce s Lilit. Opozice Luny a Pluta v Kozorohu vytváří v nás potřeby vymezovat se vůči tlaku, hledat protitlak, tedy něco, co by nepříjemné pocity vyvažovalo. Doporučují s v takových případech příjemné a spravedlivé věci, neoplácejme nepříjemnosti zase nepříjemnostmi.

Velká část událostí, jež proběhnou dneska, se bude dít v našem nitru, odraz vnějších jevů se nás výrazněji dotkne. Možná právě v těchto chvílích oceníme a budeme požadovat klid.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...